Zdroj: FB Dunajský pivovar

Známa reštaurácia vystavila blacklist! Členov vlády, na čele s ikonou Krajčím, už nikdy neobslúžia

Známy bratislavský podnik má toho plné zuby. Týmto gestom apelujú na vládu, aby už konečne konala a pomohla gastrosektoru.

Pred korona krízou ste v reštaurácii málokedy chytili miesto. Pýši sa výbornou kuchyňou a dobrou ponukou čapovaných pív za priaznivé ceny. Prostredie je útulné, a tak po večeroch museli hostia staviť na rezerváciu, ak sa chceli zísť vo väčšej partii. Avšak ako iné gastroprevádzky aj oni sa roky pasovali s problémami. Prišli o desaťtisíce eur a vláda im zatiaľ nijako nepomohla. Byrokracia je nekonečná a im došla trpezlivosť. Na svojom Facebooku zverejnila zoznam hosťov, ktorí u nich nie sú vítaní. Do jedného vreca s nimi hodili aj členov vlády.

Na vrchole zoznamu je bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí. Treba podotknúť, že v pivovare sa nie raz pred krízou objavili niektoré známe tváre. „Tak ako väčšina z vás, milí členovia Vlády Slovenskej republiky, tak aj my sme fanúšikmi vizuálnych pomôcok. Tu máme tú základnú pre náš personál aby ste boli opoznaní, predsa cez tie rúška v médiách vás nie každý pozná podľa tváre. Blacklist, keď chcete zoznam neželaných hostí sme rozšírili o štátnych tajomníkov a o nespornú ikonu pandémie @marek_krajci_nrsr. Záverom azda len bude dobre,” zverejnil natvrdo pivovar, ktorý aj Krajčího oficiálne označil.

Nejde pritom o žiadny žartík. Reštaurácia chce blacklistom apelovať na vládu, aby začala konať a pomohla gastrosektoru, ako aj kultúre. Majiteľ reštaurácie Milan Halgaš vysvetlil, že ide o reakciu na vládne útoky voči gastrosektoru. „My ako pivovar sme pomerne silná značka, my prežijeme aj bez vládnej pomoci. Nemôžeme však nechať len tak to, ako sa k nám vládni predstavitelia postavili a aký postoj zaujali k cestovnému ruchu či k segmentu kultúry. Každý rozumný človek si asi uvedomuje, že nie sme spokojní so spoločnosťou, ktorá na nás priamo útočí a používa nás ako nástroj politickej komunikácie,“ povedal majiteľ pre Startitup.

Zdroj: eREPORT

Členov vlády neobsluhujeme! Reštaurácia vyhlásila vojnu slovenskej vláde

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale