tasr

Žilina hľadá riaditeľa Útvaru hlavného architekta

Žilina 30. októbra (TASR) – Mesto Žilina vyhlásilo výberové konanie na voľné pracovné miesto riaditeľa alebo riaditeľky Útvaru hlavného architekta (ÚHA). Jeho úlohou bude riadiť rozpočtovú organizáciu ako koncepčné pracovisko zamerané na tvorbu verejných politík a stratégií rozvoja mesta. TASR o tom informoval hovorca mesta Žilina Vladimír Miškovčík.

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 22. novembra do 12.00 h, dokedy je potrebné doručiť poštou alebo osobne na adresu Mestského úradu v Žiline písomnú žiadosť spolu s potrebnými dokladmi a štruktúrovaným životopisom. „Viac informácií o požiadavkách na kandidátov je k dispozícii vo zverejnenej výzve na internetovej stránke mesta či na kariérnych inzertných portáloch,“ doplnil Miškovčík.

Jesenné sviatky v Prievidzi doplnil i príležitostný trh na námestí

Súčasťou výberového konania bude vypočutie uchádzača pred odbornou výberovou komisiou, kde bude môcť prezentovať výsledky svojej odbornej činnosti, predloženú koncepciu rozvoja – vízie mesta Žilina a koncepciu organizačnej štruktúry. Na základe rozhodnutia komisie predloží primátor mestskému zastupiteľstvu návrh vymenovať vybraného uchádzača na obdobie šiestich rokov do funkcie šéfa útvaru.

Samospráva považuje ÚHA, ktorého vznik schválili v apríli poslanci, za kľúčový pri vytváraní koncepčných zmien v meste. „Jeho hlavnou úlohou bude zabezpečovať a garantovať rozvoj územia a dlhodobý rozvoj mesta. Je zároveň akýmsi partnerom pre developerov a pre všetkých, ktorí do Žiliny prichádzajú, chcú tu investovať a stavať. Útvar hlavného architekta bude zbierať dáta, na základe ktorých budeme pripravovať podklady pre územné rozhodnutia a strategické plány. Očakávam, že nový riaditeľ či riaditeľka bude sám iniciatívne prinášať návrhy v oblasti plánovania rozvoja mesta, urbanizmu a architektúry,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne. Na útvare by mali pracovať aj ďalší odborníci, napríklad architekt, urbanista, ekológ, krajinný architekt či dopravný inžinier.

Bol priviazaný o kmeň stromu: Hafan má obrúsené zuby, ako by hrýzol železo

Nový riaditeľ ÚHA by podľa Miškovčíka mal byť manažér s jasnou predstavou o koncepcii rozvoja Žiliny s prehľadom v súčasných trendoch v oblasti mestských projektov a mestského plánovania. „Okrem toho by mal mať aspoň päťročnú odbornú prax v architektúre, urbanizme alebo tvorbe verejných politík, znalosť legislatívy v oblasti územného plánovania a skúsenosť s vedením pracovného kolektívu,“ zdôraznil hovorca s tým, že k žiadosti na výberové konanie môžu záujemcovia priložiť aj portfólio urbanistických a architektonických prác.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Čo platí od pondelka- podrobný rozpis

verbina

STRACH matky z Prešova: Len čakám, kedy sa vyrúti auto a zabije mi dcéru

Ivan Mihale