Ilustračná foto/Foto: TASR

Žiadna dovolenka! POKUTA vám hrozí aj ďalší mesiac!

Núdzový stav sa natiahol o jeden mesiac! To znamená, že naďalej platí zákaz cestovania do zahraničia. Vyplýva to z uznesenia vlády SR, ktoré bolo prijaté 26. apríla. Vycestovanie mimo našu krajinu tak nie je možné až do 28. mája. Informuje o tom web cestovnej kancelárie Pelikán.

„Do zahraničia bude možné cestovať aj naďalej, avšak nemalo by ísť o účel rekreácie. Polícia môže kontrolovať, kto s akým cieľom cestuje do zahraničia. Ak zistia, že nejde o cestu za prácou či za rodinou, ale za rekreáciou pri mori alebo v horách, môžu dostať cestujúci na mieste blokovú pokutu do výšky 1 000 eur,“ píše sa na oficiálnej stránke cestovky.

Doteraz policajné zložky kontrolovali dodržiavanie tohto opatrenia na letiskách v Bratislave, v Košiciach a v Poprade, či inde na Slovensku. Preto sú obyvatelia Slovenska aj napriek miernejším opatreniam stále „v pohotovosti“ a okrem negatívnych testov na COVID-19, potrebujú aj iné potvrdenia.

To sa týka tejto témy, kedy sa musia preukázať mužom zákona dokladom, že do zahraničia cestujú napríklad kvôli práci alebo za rodinou.

Zdroj: Dnes24, Pelikan

Vláda rozhodla: Núdzový stav sa predĺži o 30 dní, zákaz vychádzania bude po 21.00 h

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale