Ilustračná foto: TASR/Lukáš Grinaj

Žena nemala rúško, policajt a vojak ju zatkli až po páde na chodník.

Polícia obhajuje zákrok policajta a vojaka na stanici v Moldave nad Bodvou. Žena nemala prekrytú tvár a odmietla ukázať občiansky preukaz. Po šarvátke skončili pádom na chodník. Zákrok vyvolal búrku nevôle. Uvádza sa na stránke Aktuality.sk

Počas výkonu služby spozorovala hliadka zložená z policajta a vojaka v blízkosti autobusovej stanice v Moldave nad Bodvou ženu, ktorá nemala prekryté horné dýchacie cesty.

„Osobu hliadka niekoľkokrát vyzvala, aby si horné dýchacie cesty prekryla rúškom alebo iným vhodným spôsobom, pretože sa svojim konaním dopúšťa priestupku. Aj napriek tomu si však nenasadila ani rúško ani respirátor, ani nijak inak neprekryla dýchacie cesty,“ opísala na sociálne sieti začiatok konfliktu polícia.

Hliadka sa rozhodla, že ju predvedie na obvodné oddelenie, kde by zistili jej totožnosť. „Žena však kládla aktívny odpor, kopala do príslušníkov, snažila sa im vytrhnúť a ujsť, preto museli na jej spacifikovanie použiť donucovacie prostriedky, avšak aj naďalej so sebou nadhadzovala, až nakoniec stratila stabilitu a spadla aj spolu s hliadkou na zem,“ uviedla polícia k incidentu.

„Ženu eskortovali na policajné oddelenie na vykonanie ďalších potrebných procesných úkonov,“ dodali v správe. Polícia chce spomenutú udalosť prešetriť, a tak riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach nariadil kontrolu.

Skúška s myšami a morčatami, ktorým pichli Sputnik V, dopadla úspešne

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka

Ivan Mihale

Ľubovnianske múzeum opäť otvorilo hrad aj skanzen pre návštevníkov

Ivan Mihale

Kde boli rodičia?! Dvojročného chlapca unášal prúd rieky v Jarovniciach asi 400 metrov

Ivan Mihale