Záujem o zdieľané bicykle neklesol ani počas krízy, službu rozšíria do ďalších častí Bratislavy

Zdieľané bicykle/Igor Hraško

Záujem užívateľov o službu Slovnaft Bajk neklesol ani počas krízy, tento rok najazdili už viac ako 100-tisíc kilometrov. Pre agentúru SITA to uviedol hovorca spoločnosti Slovnaft Anton Molnár. „Čo sa týka obdobia od vyhlásenia mimoriadnej situácie, nepocítili sme výrazný pokles vo využívaní našich bajkov. Práve naopak, služba je vhodná na presuny aj v čase zvýšených hygienických opatrení,“ uviedol Molnár a doplnil, že od začiatku roka 2020 služba zaznamenala viac ako 48-tisíc jázd a najazdených 104-tisíc kilometrov.

Zdroj: webnoviny.sk

„Pre bezpečnosť užívateľov sme v období mimoriadnej situácie zvýšili dezinfekciu všetkých bicyklov v uliciach, pričom sa naši technici zameriavajú najmä na najviac využívané plochy – riadidlá, klávesnicu, sedlá a zámky,“ uviedol Molnár a doplnil, že aktuálne je v rámci služby zdieľaných bicyklov aktívnych 83 dokovacích staníc v štyroch mestských častiach – Nové Mesto, Petržalka, Ružinov a Staré mesto.

„V najbližších mesiacoch sa budú inštalovať ďalšie stanice, pričom v spolupráci s magistrátom a mestskými časťami sa ráta aj s rozšírením služby do nových častí Bratislavy,“ doplnil hovorca a dodal, že počet bicyklov v uliciach sa prispôsobuje podľa dopytu užívateľov.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Premiér: Predloženie požiadaviek zo strany SMK bolo opľutím ruky

Igor Hraško/TASR

Trnava po dlhých rokoch nebude mať jarmok, mesto chce vymyslieť náhradný program

Igor Hraško/TASR

Koncerty s publikom v Slovenskej filharmónii od 9. júna ale aj online

Igor Hraško

Pridaj komentár