Zdroj foto: Mercy Toys

Zaspávanie s Ježiškom v náručí

V začiatkoch  zatúžila mladá rodina zo Šamorína po plyšových hračkách, ktoré dávajú zmysel. Dnes vyrábajú nádherné plyšové figúrky Ježiša, Panny Márie a Anjelika a predávajú ich okrem Slovenska aj v deviatich Európskych krajinách. Štvrtá figúrka sa pripravuje – plyšový svätý Jozef.

„Naše deti dostávali v istom období veľa zvláštnych plyšákov. Ružové slony a žlté chobotnice vytvárali nezvyčajný zverinec v našej detskej izbe. S manželom sme sa zhodli, že jediná vec z plyšu, ktorú deťom kúpime, bude postava Ježiša na objímanie pri zaspávaní. Sme veriaci a k živej viere sa deti snažíme viesť od malička. Na Slovensku ani v okolí sme žiaden podobný produkt nenašli a rozhodli sme sa, že si ho sami vytvoríme,” hovorí Martina Mikulášová.

Vznik plyšových postavičiek

Na stránke Akčné mamy sa píše, že značka Mercy Toys vznikla v roku 2017 a nasledoval dlhý proces hľadania spoločnosti na výrobu hračiek. Bolo potrebne splniť požiadavky nielen z hľadiska kvality, ale aj bezpečnosti pri hre detí, príprav návrhov dizajnu a schvaľovania prvých vyrobených vzoriek, ktoré najskôr otestovali deti manželov.

Skutočne existuje! Domček Deduška Večerníčka sa nachádza v tejto obci na Slovensku.

„Prvých tisíc vyrobených kusov sa vypredalo za 2 mesiace. Videli sme, že takáto plyšová figúrka s vyšším zmyslom u nás chýbala a deti aj rodičia si ju obľúbili,” dodáva Martin Mikuláš, manžel a spolumajiteľ značky. Viac ako 7 000 kusov biblických plyšových figúrok má už svojho majiteľa. „Bez našich šikovných slovenských dizajnérov, produktovej fotografky a prvotnej dôvery od slovenského distribútora by sme nikdy neboli tam, kde sme teraz,” hovoria manželia spoločne.

„Figúrka Plyšového Ježiška sa začala predávať na Vianoce  roku 2017, a to na Slovensku,  v Česku, Veľkej Británii, Taliansku, Španielsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Francúzsku a postupne aj v Chorvátsku.  V roku 2018 pribudli figúrky Plyšovej Panny Márie a Anjela Strážcu,” dodáva podnikateľka Martina.

Detičkám, jazykom im vlastným

„Aj o takých vážnych a veľmi osobných témach ako je viera sa má podľa nás s deťmi hovoriť detským spôsobom. A na priblíženie viery, ale aj všeobecných pravidiel slušného správania a pomoci druhým, využívame pre naše deti práve biblické plyšové figúrky.”

Plyšové hračky môžu slúžiť aj ako sprievodca pri modlitbe detí, pri zaspávaní, hre či ako didaktická pomôcka. „Väčšinu našich klientov ale tvoria rodičia, prípadne starí rodičia, ktorí chcú prostredníctvom biblickej plyšovej figúrky pomôcť svojmu dieťaťu či vnúčaťu pochopiť, že Boh je blízko a že ho má rád,” doplňuje Martina Mikulášová, podnikateľka a mama troch detí.

Plány do budúcna

K rodine troch figúrok, má do leta pribudnúť aj štvrtá, a to svätý Jozef. Aktuálne pracujú na prototype. Prečo sa rozhodli pre túto figúrku? Vraj to bolo prianie zákazníkov a rozhodnutie pápeža Františka vyhlásiť liturgický rok 2021 za rok svätého Jozefa.

„Veľmi nás oslovili úvahy pápeža Františka. Hovorí, že vďaka pandémii sme pochopili dôležitosť obyčajných ľudí, tých, ktorí ďaleko od svetiel reflektorov každý deň uplatňujú trpezlivosť, vštepujú nádej a zasievajú spoluzodpovednosť. Práve takým bol sv. Jozef – kreatívne obraňoval svoju rodinu  a poctivo pracoval. To chceme prostredníctvom figúrky Plyšového svätého Jozefa vysvetliť aj my deťom. Dúfame, že sa nám zhmotnením takejto pozitívnej postavy podarí dodať nádej aj dospelákom vyčerpaným z pandémie, ” uzatvára Martina Mikulášová.

A my mladej rodinke prajeme veľa zdravia a úspechov pri tak krásnom projekte.

Socialistické hračky (1971)

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!

Gabriel Matta

Renovácia legendárnej Slovenskej strely finišuje. Určite očarí

Ivan Mihale

Putin odmietol Bidenovu ponuku. Osobne sa vodcovia v blízkej budúcnosti nestretnú

Ivan Mihale