Foto: Polícia ČR

Zamknutý pes zdochol kvôli hladu a smädu

Královéhradeckí kriminalisti obvinili 37-ročného muža, ktorý je podozrivý z týrania zvieraťa. Podľa vyšetrovateľov nechal v byte zatvoreného kríženca labradora, ktorý uhynul hladom a smädom. Mužovi hrozí až trojročné väzenie.

VIDEO: V ruskom cirkuse medveď pri predstavení napadol krotiteľa

Policajtov do paneláku v Třebeš privolal v polovici mája mužov sused. Z bytu sa šíril silný zápach a okolo dverí bol roj múch. „Po otvorení bytu hliadka medzi kuchynskou linkou a sporákom našla mŕtveho psa v pokročilom štádiu mumifikácie. Všade po podlahe boli škvrny moču a veľké množstvo exkrementov,“ oznámila v piatok hovorkyňa polície Iva Kormošová.

Video, ktoré vás donúti sa zamyslieť nad sebou!

„Súdny znalec zistil, že k úhynu kríženca plemená Labradorský retríver a Cavalier King Charles španiel došlo dva až tri mesiace pred jeho nálezom,“ spresnila hovorkyňa.

Podľa záverov znalca nemal pes dostatok pohybu a dochádzalo u neho k zdravotným poruchám vplyvom hladu a smädu, čo mu spôsobilo bolesť a stres. „Všetko dohromady pôsobilo psovi príkoria a utrpenia trýznivým spôsobom,“ dodala Kormošová.

Do kohútikov v dome zaviedol bratovi pivo miesto vody

Vyšetrovanie ukázalo, že sa muž vlani v lete z bytu odsťahoval a psa tam nechal samotného. Spočiatku chodil zviera kŕmiť a venčiť, frekvencia návštev sa ale postupne tenšily, až nedochádzalo vôbec.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Archeoskanzen v Nižnej Myšli pozýva návštevníkov na Cestu do praveku

Ivan Mihale

Na Trenčianskom hrade budú predávať bankovku s motívom Matúša Čáka

Ivan Mihale

Ľubovnianske múzeum opäť otvorilo hrad aj skanzen pre návštevníkov

Ivan Mihale