Pred školou/Igor Hraško

Začína sa nový školský rok, no tri školy si pre COVID-19 na otvorenie ešte počkajú

Na troch školách bude začiatok nového školského roka posunutý, na tých ostatných sa začína v stredu. Do školského roka 2020/2021 nastúpi vyše 692-tisíc žiakov. Uviedol to v stredu na tlačovom brífingu pri príležitosti otvorenia školského roku minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS). Píše portál webnoviny.sk

Opätovne upozornil na manuály, ktoré môžu nájsť rodičia aj učitelia na stránke ministerstva školstva či portálu Učíme na diaľku. Dodal, že na portáli spustili aj novú edukačnú stránku EduTV, na ktorej plánujú zverejňovať aj krátke videofilmy a rozhovory s odborníkmi, aby tak objasnili všetky aktuálne problémy.

Treba zvládnuť prvé dva týždne

„Ja by som chcel poprosiť nás všetkých, že sme teraz na jednej lodi, a že to musíme spoločne všetci zvládnuť. Lebo keď zvládneme prvé dva týždne, tak zvládneme aj ostatné týždne,“ povedal Gröhling.

Žiaci druhého stupňa a stredoškoláci by mali mať rúška na tvári nasadené aj v triedach. Minister zdôraznil, že ide o nariadenie Úradu verejného zdravotníctva SR, ktoré by sa malo dodržiavať. Dodal, že síce je to ťažké z hľadiska vymožiteľnosti, no ak to bude zo strany dieťaťa odmietnuté, žiak bude mať neospravedlnenú hodinu.

Tri školy sa zatiaľ neotvorili

Tri školy, ktoré majú posunutý školský rok, neprechádzajú na dištančnú výučbu, ale čakajú na otvorenie školského roka. Minister upresnil, že ide aj o dve cirkevné školy v Nitre.

Doplnil, že ministerstvo tiež zverejnilo rozhodnutie o právomoci pre riaditeľov, ktoré im umožňujú predĺžiť dni riaditeľského voľna.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale