Ilustračné foto: Dravec/Igor Hraško

Výzva záchrany chránených zvierat!

Všetci vieme, aká je dnes situácia a že byť zavretý doma neprispieva k pohode, ani tej rodinnej. Mnohí využívajú pekné a slnečné dni na prechádzky. A samozrejme, že je potrebné „vyvenčiť“ aj svojich domácich miláčikov, v tomto prípade hlavne psov.

A práve v tejto súvislosti zverejnila iniciatíva Záchrana chránených zvierat výzvu na svojej fcb stránke, v ktorej sa píše: „Priatelia, tí, čo ste kvôli Covid 19 doma a neviete si odpustiť prírodu. Slnečné lúče vám neuškodia, tak si to užívajte, ale prosíme vás, s úctou k životu. Je obdobie mláďat, vtáky začali hniezdiť, srnky sú tesne pred pôrodmi, malé zajačiky a veveričky sa už rodia. Buďte preto maximálne ohľaduplní, nepúšťajte svoje psy behať navoľno a naháňať zver, nechytajte do rúk mláďatká cicavcov, ak ich nájdete ukryté v tráve, ale sa potichu vzdiaľte. A prípadne pozbierajte cestou aj odpadky po tých, čo si prírodu nevážia. Ďakujeme ♥ Držte sa“.

Áno, príroda sa prebúdza naplno aj napriek výkyvom počasia a ak si ju budeme chcieť užívať aj v ďalšom období a budeme sa chcieť pokochať pohľadom na drobné či väčšie zvieratá, či sa len potešiť spevom či džavotom vtákov, mali by sme sa už teraz správať k prírode ohľaduplne. A nebiť letargickí, ak vidíme, že sa niekto v prírode nespráva tak, ako by sa mal.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale