Daždivé počasie/pixabay

Víkend prinesie upršané počasie. Daždivá bude najmä nedeľa

Blížiaci sa víkend prinesie na naše územie opäť veľa zrážok. Počasie bude pod vplyvom oblasti nižšieho tlaku a predovšetkým nedeľa bude daždivá.

Zdroj: imeteo.sk

Synoptická situácia je v našej oblasti naďalej veľmi podobná už niekoľko dní. Nad severozápadnou časťou Európy sa udržiava tlaková výš a súčasne sa nad východnou Európou bude rozkladať oblasť nižšieho tlaku.

Medzi týmito dvoma tlakovými útvarmi prúdi do našej oblasti od severu chladnejší a vlhší vzduch, vďaka ktorému sa v našej oblasti vyskytuje množstvo prehánok.

Sychravé počasie nás neminie ani nasledujúce dni. Zatiaľ čo sobota bude veľmi podobná ako uplynulé dni s prehánkami a s teplotami, ktoré sa môžu dostať nad hranicu 20 °C, tak v nedeľu nás čaká oveľa viac zrážok.

Počasie totiž bude ovplyvňovať oklúzny front spolu s tlakovou nížou a ešte počas noci na nedeľu sa nad naše územie od severovýchodu nasunie výrazné zrážkové pole.

To prinesie na mnohé miesta nášho územia veľa zrážok, pričom najvýdatnejšie zrážky prídu na sever a východ Slovenska, kde by mohlo napršať aj viac ako 30 mm zrážok.

Nedeľa naviac bude chladná a teploty neprekročia hranicu 20 °C. Nedeľa tak bude ako stvorená na relax v pohodlí domova.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale