Foto: pixbay.com

Viete ako správne skladovať vajcia?

Po nákupe treba podľa neho vajcia skladovať v chlade, pri teplote 5 až 18 stupňov Celzia. „Je možné ich skladovať aj mimo chladničky, ale je potrebné dodržať uvedenú maximálnu teplotu. Najbezpečnejšie je skladovanie v chladničke, vajcia treba skladovať v chladničke na najchladnejšom mieste, s vyššou teplotou sa skracuje doba spotreby,“ priblížil.

„Vajcia je po kúpe vhodné ponechať v pôvodnom balení, aby ste vedeli, ktoré sú staré, pretože na obale alebo etikete je uvedený dátum spotreby. Vajcia smerujte ostrejším koncom dolu, aby bielok zostal v strede a nebol v kontakte so vzduchovým vačkom na širšom konci,“ doporučil Molnár.

Prečo je voda základom nášho tela?

Zdôraznil zároveň, že škrupinu vajca nemožno nikdy umývať, odstránila by sa ochranná vrstva, ktorá chráni vajce pred škodlivými mikroorganizmami. „Keď je potrebné špinavé vajcia poumývať, mali by ste ich hneď spotrebovať. Poškodené vajcia a škrupiny by sa taktiež nemali skladovať spolu s nepoškodenými,“ podčiarkol Molnár.

„Dôležité je zároveň zabrániť kondenzácii vody na škrupine, čo spätne podporuje bakteriálny rast a penetráciu do vajca,“ dodal riaditeľ ÚHS.

Tomuto sa hovorí láska! Dvojičky sa držali v objatí ešte dlho po narodení

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Archeoskanzen v Nižnej Myšli pozýva návštevníkov na Cestu do praveku

Ivan Mihale