Screenshot videa Baštrng/ zdroj: youtube

VIDEO: V domovoch sociálnych služieb v Košickom kraji pribudli defibrilátory. Pripomeňme si ako taký prístroj funguje

Nové defibrilátory aktuálne pribudli v krajských zariadeniach sociálnych služieb v Rožňave, Trebišove a Rakovci nad Ondavou. Externé automatické defibrilátory začal Košický samosprávny kraj (KSK) spolu s Dobrovoľníckym centrom Košického kraja (DC KK) nakupovať ešte vlani.

Prístroje dokážu elektrickým výbojom obnoviť správnu činnosť srdca pri jeho náhlej zástave. Dokážu tak pomôcť zachrániť život do príchodu záchranárov. Zdravotnícke prístroje majú jednoduché ovládanie aj vďaka hlasovej navigácii, ktorá je v slovenskej a maďarskej jazykovej mutácii, a dokáže ich používať laická verejnosť, informoval Úrad KSK.

„Každý jeden z týchto prístrojov môže znamenať niekoľko zachránených životov. Jeden certifikovaný prístroj stojí v priemere 2000 eur, súčasťou je aj údržba a dlhotrvácna batéria. S ich nákupom a odovzdávaním nekončíme, ďalším miestom, kde by mali už čoskoro pribudnúť, budú župné zariadenia sociálnych služieb Idea v Prakovciach a Anima v Michalovciach,“ doplnila riaditeľka DC KK Miroslava Langerová.

Zdroj: TASR

Neuveriteľné tajnosti ohľadne nákupu Sputnik V. Keby sme ním očkovali, nemuseli sme byť medzinárodnou hanbou

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale