Foto: YB

VIDEO: Odporné pokusy na zvieratách!

Tajné zábery aktivistov za práva zvierat odhalili otrasné testy na opiciach, psoch a ďalších zvieratách v nemeckom laboratóriu. Znepokojujúce video zverejnili organizácie bojujúce za práva zvierat Soko Tierschutz a Cruelty Free International. Zobrazuje opice, ktoré boli pripútané ku kovovým postrojom a držané v malých klietkach v laboratóriu v Mienenbüttel v Neu Wulmstorf v Dolnom Sasku. Po testovaní toxicity nechali mačky a psy o videu krvácať a umierať.

Zábery získal agent organizácie, ktorý sa v laboratóriu zamestnal po tom, čo Laboratórium farmakológie a toxikológie LPT na jeseň 2018 zverejnilo pracovnú ponuku. Friedrich Mülln zo Soko Tierschutz povedal: „V roku 2013 sme sa tam pokúsili získať prácu, ale neboli sme úspešní. Od decembra 2018 do marca 2019 pracoval v laboratóriu tajný vyšetrovateľ.“

Muž mal zavraždiť manželku a následne sa obesiť v podkroví

Tajný pracovník informoval o tom, že sa toxikologické testy na zvieratách, vrátane bíglov, opíc, mačiek a králikov, uskutočňovali na objednávku viacerých spoločnosti v Nemecku, ako aj iných svetových spoločností, pričom zvieratá boli držané v hrozných podmienkach. Bíglom údajne natlačili trubičky do hrdla, cez ktoré dostávali tabletky a následne ich po pokusoch nechali krvácať a trpieť.

Podľa Müllna najhoršie zaobchádzali s makakmi, ktoré pripútali, podávali im liečivá a chovali ich v stiesnených podmienkach v malých klietkach. Bolo im podávaných až 13 injekcií denne a podľa aktivistov boli v laboratóriu krutí pracovníci, ktorí neboli zaškolení na prácu so zvieratami.

Podľa Cruelty Free International je LPT rodinné testovacie laboratórium, ktoré vykonáva testovanie toxicity pre farmaceutické, priemyselné a agrochemické spoločnosti z celého sveta s cieľom splniť požiadavky vlád a regulačných orgánov.

Elektrikárovi odmietol zaplatiť, vypustil na neho leva

Cruelty Free International uviedla:

„Testovanie toxicity zahŕňa otravu zvierat, aby zistili, koľko chemikálií alebo liekov je potrebných na to, aby spôsobili vážne poškodenie, v snahe určiť, aká by mohla byť „bezpečná“ dávka pre ľudí. Zvieratám sa podáva injekcia alebo musia jesť alebo vdychovať zvyšujúce sa množstvá látky na meranie toxických účinkov, ktoré môžu byť závažné a zahŕňajú zvracanie, vnútorné krvácanie, dýchacie ťažkosti, horúčku, chudnutie, letargiu, problémy s kožou, zlyhanie orgánov a dokonca aj smrť. Nie sú k dispozícii žiadne anestetiká ani lieky od bolesti.“

Aktivisti nahlásili tieto skutočnosti polícii, ktorá prípad vyšetruje. Žiadajú tiež sprísnenie zákonov v Nemecku, ktoré by chránili zvieratá.

V Indii bolo objavené zaživa pochované novonarodené dievčatko

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale