Zdroj: Reuters

VIDEO: Hurikán Dorian odnášal na Bahamách strechy, pomaly sa blíži ku Floride

Pre obavy z hurikánu Dorian americké úrady evakuujú v pondelok 830-tisíc ľudí.
Hurikán piatej kategórie z päťdielnej Saffir-Simpsonovej škály, Dorian, pustošil Bahamy a presúva sa ďalej na západ. Obavy majú najmä obyvatelia amerických štátov Florida, Georgia či Južná Karolína, ktoré môže potenciálne zasiahnuť.

Rýchlosť vetra počas hurikánu dosiahla 298 km/h. Strhnuté strechy a polámané stromy nie sú zďaleka jediné škody po prírodnom živle. Viaceré časti ostrovov Abaco zostali po prechode hurikánu pod vodou.

Na záberoch z Bahám vidieť aj prevrátené lode či ďalší zničený majetok. Pre ľudí, ktorí boli nútení ujsť z domu, pripravili núdzové útočiská. Ide najmä o kostoly, školy a ďalšie väčšie budovy. Postihnutí katastrofou dostávajú jedlo i vodu od vlády.

Rýchlo do vnútrozemia

Denník The New York Times píše, že mnohí ľudia, ktorí zažili najhoršiu búrku, aká kedy zasiahla severnú časť Bahám, sú zúfalí. Úrady varujú, aby nikto počas prechodu hurikánu nevychádzal von, keďže by tak riskoval vlastný život.

Hurikán smeruje k východnému pobrežiu Floridy. Úrady už nariadili evakuáciu státisíce ľudí. Povinná evakuácia sa týka aj niektorých oblastí v Georgii či Južnej Karolíne. Evakuovaných by malo byť okolo 830-tisíc miestnych obyvateľov.

Premávku na diaľniciach upravujú tak, aby sa ľudia mohli čo najrýchlejšie dostať do vnútrozemia. Internetom už kolujú aj zábery z oka hurikánu, ktoré sa podarilo urobiť z lietadla.

 

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale