Zdroj: Reuters/Kevin Lamarque

VIDEO: Bidenov trojitý pád na schodoch nebol jediný trapas. Tiež vám pripomína nášho bývalého prezidenta ?

Americký prezident Joe Biden  za posledné roky niekoľkokrát pochybil na verejnosti. 78-ročný demokrat totiž pred novinármi často robí prešľapy. Podobnú hlavu štátu sme mali aj na Slovensku, spomínate?

Biden, podobne ako náš expretident,  je známy tým, že pri odpovediach na novinárske otázky sa mýli a zakoktáva. Stalo sa, že  si zmýlil funkcie iných členov kabinetu a naposledy ho dokonca natočili pri tom, ako pri výstupe do lietadla Air Force One trikrát zakopol na schodoch. Práve tento trapas má na svedomí zvyšujúce obavy Američanov o prezidentove zdravie.

Pozrime sa však na ďalšie momenty, keď sa Biden nechcene strápnil pred kamerami.

„Prezidentka Harrisová“

„Nie je to tak dávno, čo Biden označil viceprezidentku Spojených štátov Kamalu Harrisovú za prezidentku. K tomuto omylu došlo na tlačovej konferencii, kde Biden chválil úspech krajiny pri očkovaní proti ochoreniu COVID-19, “ píšu na stránke info.sk

„Počas virtuálnej prehliadky očkovacieho centra v Arizone, ktorú som absolvoval s prezidentkou Harrisovou, jedna zo sestier poznamenala, že každá podaná vakcína je ako dávka vpichnutej nádeje,“ uviedol vtedy Biden. Harrisová pritom stála rovno za ním.

Zabudol meno ministra obrany

9. marca 2021 sa prezident vo vyhlásení opäť zasekol. Zabudol na meno ministra obrany Spojených štátov Lloyda Austina.

„Chcem sa poďakovať min… bývalému generálovi – ja ho stále oslovujem ‚Generál‘,“ povedal vtedy Biden. „Môjmu – mužovi, ktorý rok viedol tento rezort. Chcem sa poďakovať ministrovi za prácu, ktorú vykonal pri aplikovaní toho, o čom sme sa rozprávali, a za navrhnutie týchto dvoch žien na povýšenie.“

Biden sa vo vyhlásení pomýlil, a to len pár minút predtým si bez problémov na Austinovo meno spomenul.

„Postavte sa,“ povedal vozíčkarovi

Tento kiks sa uskutočnil ešte v roku 2008. Biden vtedy kandidoval na prezidenta Spojených štátov spolu s Barackom Obamom.

Na predvolebnom mítingu v štáte Missouri ho prišiel podporiť aj vtedajší senátor Chuck Graham, ktorý dnes už nežije. Graham kvôli svalovej dystrofii nedokázal chodiť a bol pripútaný na vozíček.

„Dozvedel som sa, že je tu štátny senátor Chuck Graham,“ povedal do davu Joe Biden. „Postav sa, Chuck, nech sa na teba pozrú,“ dodal, no hneď si uvedomil, akej chyby sa dopustil. „Bože dobrý, čo to hovorím. Ale niečo ti poviem, si muž, kvôli ktorému sa postavia všetci ostatní,“ opravil sa rýchlo Biden.

Biden má na konte ešte aj iné prešľapy ako napríklad svoju vnučku nazval synom a podobne. Istá paralela s bývalým prezidentom SR Ivanom Gašparovičom tam pravdepodobne bude. Nech sa páči video:

VIDEO: Návod ako sa dostať mimo okresu počas Veľkej noci

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Milé deti, ak TAKTO vyzerali vaše babky v 70. rokoch ako vyzerali vaši dedkovia?

Ivan Mihale

VIDEO: Humor na úkor ministra Naďa. Putin: Ten pán je smiešny. Daj mu Boh rozumu

Gabriel Matta

FANTASTICKÁ SPRÁVA! Slovensko hlási prevratný objav

Gabriel Matta