Ilustračné foto: Rekonštrukcia budovy/Igor Hraško

Verejnosť môže pripomienkovať stratégiu obnovy budov na webe

Podľa časového harmonogramu, ktorý zverejnili v materiáli, má v auguste prebehnúť hodnotenie strategického dokumentu. Uvádza portál teraz.sk

Verejnosť môže písomne pripomienkovať strategický dokument z dielne Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR s názvom Dlhodobá stratégia obnovy fondu budov. TASR o tom v piatok informoval rezort. Oznámenie o strategickom dokumente je dostupné na stránke ministerstva a záujemcovia o pripomienky majú na doručenie písomného stanoviska 15 dní.

Stanovisko treba poslať písomne na adresu ministerstva. Dokument je zverejnený na https://www.mindop.sk/ministerstvo-1/vystavba-5/stavebnictvo/dokument y-a-materialy, pričom oznámenie o strategickom dokumente s celoštátnym dosahom je zverejnené aj na webovej stránke envirorezortu – www.enviroportal.sk.

„Cieľom Dlhodobej stratégie obnovy budov je podporou obnovy vnútroštátneho fondu bytových a nebytových budov dosiahnuť do roku 2050 vysoko energeticky efektívny a dekarbonizovaný fond budov na Slovensku,“ píše sa v dokumente. V strategickom materiáli je zahrnutý aj plán s opatreniami a merateľnými ukazovateľmi pokroku na národnej úrovni. Obsahuje aj identifikáciu finančných nástrojov a mechanizmov potrebných na dosiahnutie cieľa a zabezpečenie a uľahčenie nákladovo efektívnej transformácie existujúcich bytových a nebytových budov na budovy s takmer nulovou potrebou energie.

Podľa časového harmonogramu, ktorý zverejnili v materiáli, má v auguste prebehnúť hodnotenie strategického dokumentu, v októbri sa má podrobiť medzirezortnému pripomienkovému konaniu a v decembri ho chce rezort predložiť na rokovaní vlády SR.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale