Včely v úli/Igor Hraško

Včela – najdôležitejšia bytosť na našej planéte

Slávny výrok Alberta Einsteina už pozná hádam každý: „Keď vymrú včely, ľudstvu nezostáva viac, než štyri roky života.“ Podľa posledných vedeckých štúdií, včely v mnohých kútoch našej planéty vymierajú. Je to spôsobené masívnym odlesňovaním, nedostatkom kvetov a ich pestrosti, nedostatok bezpečných miest na hniezdenie včiel, no najmä používaním nekontrolovaných pesticídov! A treba si uvedomiť, že 70% poľnohospodárstva závisí od tohto jediného druhu hmyzu. Teda do 70 zo 100 potravín zasiahla včela.

Mnohí ľudia žijú ešte stále v omyle, že včely sú tu len na to, aby produkovali med, či ďalšie produkty. Ich najdôležitejšia úloha je v opeľovaní. Najnovšie vedecké štúdie poukazujú aj na negatívny vplyv rádiových vĺn vyžarovaných s mobilných telefónov pri telefonovaní. Toto však len metie včely pri ich orientácii, teda im nehrozí bezprostredné nebezpečenstvo a včely sa pri tomto dokážu vzájomne varovať.

Ako z tohto žalostného stavu ohrozenia včiel von? Veci navrhujú 3 riešenia problémov, ktoré sú našou nádejou:

  • Zakázať, nie len obmedziť, používanie toxických pesticídov.
  • Propagovať úplne prírodné poľnohospodárske alternatívy.
  • Vykonávať stály výskum a monitorovanie zdravia, dobrých životných podmienok a ochrany včiel.

Veľa z nich sa bude musieť striktne dodržiavať, nakoľko v poľnohospodárstve sú už roky zavedené určité postupy, a ako vieme, zvyk je železná košeľa. Preto pred nedávnom Institute Earthwatch vyhlásil na pôde Londýnskej kráľovskej geografickej spoločnosti, že Včely sú najdôležitejšou živou bytosťou na planéte.

Zdroj: GlobalResearch

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale