VAROVANIE: Slovenkám hrozí alergická reakcia očí, FOTO kozmetiky, ktorej sa vyhnite

BRATISLAVA – Slovenky, dajte si pozor na dve séra na podporu rastu rias, pretože vám môžu spôsobiť svrbenie, opuchnutie, zápal očných viečok, bolesť očí alebo alergickú reakciu. Informoval o tom Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na svojom webe, kde vystríha aj pred telovým gélom. Informovali topky.sk.

ÚVZ SR upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Česku a Litve.

PRÁVE TERAZ: Kamión vpálil plnou rýchlosťou do stromu. Pozri si FOTO

Séra na rast rias obsahujú farmakologicky aktívnu látku
Na obale séra na rast rias My WOW Lashes – eyelash growth serum (3 ml) značky Delia COSMETICS je v zozname zložiek uvedená látka Bimatoprost.

Úrad uvádza, že problémový je typ W-002868-000-EX O-014419-00 výrobnej dávky 0280JM s čiarovým kódom 5901350474716. Produkt pochádza z Poľska, kde ho vyrába spoločnosť Delia Cosmetics Sp., Z.o.o.

Z rovnakého dôvodu bolo označené za nebezpečné aj sérum na rast rias Eyelash serum (5 ml) značky MoLash® pôvodom z Česka. Ide o výrobnú dávku 04.2021-01 s čiarovým kódom 5904730851053. Výrobcom je spoločnosť Tanacetum s.r.o.

Bola krehká a citlivá, až sa to nedalo zvládnuť. Zomrela mladá režisérka Mária Rumanová

„Vyššie uvedené výrobky majú v zozname zložiek uvedenú farmakologicky aktívnu látku – Bimatoprost. Výrobky nie sú bezpečné, čo je v rozpore s čl. 3 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch v znení neskorších predpisov,“ zdôraznil hlavný hygienik SR Ján Mikas. „Výrobok môže vyvolať: svrbenie, opuchnutie, zápal očných viečok, bolesť očí alebo alergickú reakciu,“ dodal.

Žena vyjadrila svoje pocity fotkou na prvý deň školy. Pobavila celý internet

Telový gél obsahuje nepovolenú zmes konzervačných látok

Telový gél Skoraja pomosh (200 ml) značky Horse Health z Ruska mal na obale v zozname zložiek uvedenú zmes konzervačných látok Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone. „Zmes je povolená len do zmývateľných výrobkov. Výrobok môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb,“ podčiarkol Mikas.

Ako píše ÚVZ SR, ide o výrobnú dávku Nr. 0817/0820/4607011664328. Výrobcom je ruská firma KoroliovFarm.

„Je možné, že uvedené výrobky sa vyskytujú aj v Slovenskej republike,“ uzavrel štátny hygienik.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale