Pivo/Igor Hraško

V tomto roku môže certifikát Hviezda sládkov používať 45 prevádzok

Certifikát platí len jeden rok a je komplexným hodnotením podnikov, ktoré sa zameriava na každý detail, ktorý sprevádza pivo k hosťovi.

Zdroj: teraz.sk

O certifikát Hviezda sládkov sa pokúšali stovky zariadení, kritériám však vyhovelo len 45 prevádzok na Slovensku. Plzeňský Prazdroj Slovensko v rámci budovania pivnej kultúry prišiel s nápadom certifikovať podniky a reštaurácie, ktoré sa dokážu najlepšie postarať o pivo a správne ho načapovať.

„Stará pivárska pravda vraví, že sládok pivo varí a výčapník ho robí. Slováci už dnes v podnikoch očakávajú viac – nechcú už iba dokonalé jedlo, čoraz častejšie hľadajú aj bezchybný pivný zážitok. Tieto požiadavky im zabezpečí Hviezda sládkov, nový spôsob certifikácie podnikov a reštaurácií. Na splnenie náročných kritérií musí starostlivosť o pivo a jeho čapovanie dosiahnuť najvyššiu možnú úroveň vo všetkých smeroch. Ide o ocenenie práce tých najlepších, ktoré je zároveň garanciou pre zákazníkov,“ vysvetľuje obchodný sládok spoločnosti Ján Píry.

Certifikát platí len jeden rok a je komplexným hodnotením podnikov, ktoré sa zameriava na každý detail, ktorý sprevádza pivo k hosťovi. Tie podniky, ktoré ho získali, prešli úspešne v minulom roku dvoma kolami certifikácie. V prvom sa sledovali technické parametre, ako správne skladovanie piva, kvalita sanitácie pivných ciest, čistota a podobne. Ako doplnil Píry, pre podniky bolo zaťažkávacou skúškou druhé kolo. Niekoľko odborných degustátorov.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ceny potravín v obchodoch ovplyvní novela zákona o odpade, SPPK žiada otvoriť širokú diskusiu

Igor Hraško / SITA

Skokové zvýšenie platov učiteľov je pre Gröhlinga kľúčové, ale využitie fondu obnovy EÚ otázne

Igor Hraško / SITA

Nezamestnanosť na Slovensku môže ešte porásť, analytici nevylúčili ani druhú vlnu prepúšťaní

Igor Hraško / SITA