tasr

V Strážskom odstraňujú spadnutý mostný nosník

Strážske 4. novembra (TASR) – Nosník, ktorý sa 14. októbra odlomil z mosta cez Laborec medzi mestom Strážske v okrese Michalovce a miestnou časťou Krivošťany, odstraňujú. Ako pre TASR potvrdila hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Anna Terezková, práce za viac než 25.000 eur by mali byť ukončené do štvrtku 7. novembra.

Vzorky betónu z mosta začala Stavebná fakulta Technickej univerzity v Košiciach odoberať vo štvrtok 31. októbra. Na základe ich analýz má škola pre KSK vypracovať znalecký posudok vrátane diagnostiky a statického posúdenia mosta.

Zlodeji vykradli katedrálu vo Francúzsku pomocou improvizovaného baranidla. Z pamiatky UNESCO odniesli kalichy, monštrancie aj betlehem

Most je od zrútenia nosníka pre motorové vozidlá uzavretý, slúži len pre peších. Obchádzková trasa vedie cez Michalovce a je dlhá 30 kilometrov. KSK preto, ako uviedla Terezková, v spolupráci s autobusovými dopravcami zabezpečil pravidelnú prímestskú dopravu pre obyvateľov dotknutých obcí. „Dopravné spojenie premáva z Michaloviec do Strážskeho a späť cez obce Zbudza a Staré s prestupom na zastávke ‚Strážske, Krivošťany č. d. 382‘. Cestujúci prechádzajú peši cez most, odkiaľ nastupujú do druhého pristaveného autobusu, ktorý pokračuje na linke podľa cestovného poriadku,“ doplnila Terezková s tým, že prestup na uvedenej zastávke je zabezpečený pri všetkých spojoch.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Čo platí od pondelka- podrobný rozpis

verbina

STRACH matky z Prešova: Len čakám, kedy sa vyrúti auto a zabije mi dcéru

Ivan Mihale