Ilustračné foto: Getty Images www.gettyimages.com

V potravinách sa strhla bitka s policajtom mimo službu. Nemali správne nasadený respirátor.

Povinnosť nosiť respirátor v obchodoch je už viac- menej samozrejmá. Je však individuálne ako ho tolerujeme. Nikomu vyslovene prekáža a dýcha v ňom ťažko. Preto sa stretávame aj s ľuďmi, ktorí ho nosia takzvane „na pól žrde“. V predajni potravín sa kvôli tomu strhla bitka. Informuje o tom Polícia SR – Trenčiansky kraj na sociálnej sieti.

V statuse sa uvádza: „O dôležitosti prekrytia horných dýchacích ciest v tomto pandemickom období už snáď nikto nepochybuje. Nájdu sa však aj takí jednotlivci, čo svojim nezodpovedným konaním ohrozujú ostatných ľudí, čo pandemické opatrenia neberú na ľahkú váhu.“

Prichádza zápletka: „Náš kolega v čase svojho osobného voľna v predajni potravín spozoroval ženu, ktorá nemala riadne prekryté horné dýchacie cesty. Slušne ju na túto skutočnosť upozornil, avšak reakcia bola taká, že žena o tom, že bola upozornená, povedala svojmu manželovi a ten na nášho kolegu fyzicky i verbálne zaútočil. Aj on bol bez prekrytia horných dýchacích ciest. Následne kolega upozornil zamestnankyňu obchodu, aby privolala pracovníka SBS, alebo policajnú hliadku.“

„Privolaná hliadka spísala k uvedenému skutku záznam a nakoľko obaja odmietli prejednanie priestupku na mieste, vec bola oznámená Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Trenčíne k ďalšiemu konaniu. Okrem toho sa muž mal dopustiť priestupku proti občianskemu spolunažívaniu a v tejto vecí stále prebieha objasňovanie,“ uzatvára sa v správe.

Rúšková tyrania pokračuje: V Nitre mestskí policajti napadli ženu bez rúška

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

ŠKANDÁL NA OBZORE?! Slováci si kúpili 120 ton kureniec neznámeho pôvodu

Ivan Mihale

Ministra práce Krajniaka nezaujímajú vaše problémy. On sa stará o profilovú fotku na Facebooku!

Gabriel Matta

CHYSTÁTE SA NA DOVOLENKU? Rezort zahraničia mudruje a vydal odporúčania. Najradšej by asi boli, keby sme sedeli doma na zadku!

Ivan Mihale