V piatok bude na bezpečnosť detí dohliadať viac policajtov

Polícia avizuje na posledný školský deň zvýšené bezpečnostné opatrenia. V piatok 28. júna bude dohliadať na bezpečnosť detí v okolí školských zariadení viac policajtov.

„Aj v tejto súvislosti apelujeme na vodičov, aby zvýšili pozornosť na miestach, kde je možné predpokladať pohyb detí, a jazdili mimoriadne opatrne,“ uviedla Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Zvýšené bezpečnostné opatrenia plánujú podľa jej slov policajti nielen v posledný školský deň, ale tiež počas celého leta. „Počas letnej turistickej sezóny je na cestách zaznamenávaná zvýšená intenzita cestnej premávky. Jej súčasťou je aj vznik kolíznych situácií v premávke, ktoré následne vyúsťujú do vzniku dopravných nehôd,“ skonštatovala Faltániová.

S cieľom znižovať nehodovosť a ochrániť čo najviac životov preto polícia pripravila počas letnej turistickej sezóny viaceré opatrenia.

V piatok dostane vysvedčenie vyše 16 000 žiakov na stredných školách

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale