Lanovka foto: Jasna.sk

V Jasnej a vo Vysokých Tatrách od zajtra opäť spúšťajú lanovky

Od piatku 1. mája sa spúšťa letná prevádzka lanoviek a vybraných služieb v strediskách v Jasnej, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a Štrbskom Plese.

Zdroj: imeteo.sk

Strediská v Jasnej, Tatranskej Lomnici, Starom Smokovci a Štrbskom Plese od piatku otvárajú svoje brány návštevníkom, avšak za určitých prísnych pravidiel.

Vzhľadom na situáciu s pandémiou ochorenia Covid-19 bude letná prevádzka lanoviek spustená za určitých podmienok. Pôjde o dodržiavanie prísnych hygienických opatrení a pravidiel v súlade s usmerneniami odborníkov.

Samozrejmosťou v strediskách bude nosenie rúška, dodržanie dvojmetrového odstupu a dezinfekcia rúk alebo použitie ochranných rukavíc.

V Jasnej na severnej strane budú spustené lanovky: 4-sedačka B3 Biela púť (Biela púť – Jasná), kabínová lanovka A4 Twinliner (Jasná – Priehyba), kabínová lanovka A1 Funitel (Priehyba – Chopok), a na južnej strane: kabínová lanovka A5 (Krupová- Kosodrevina), kabínová lanovka A2 Funitel (Kosodrevina-Chopok).

Občerstviť sa bude možné pri okienkach v Happy End na Bielej púti a v Energy bare na Chopku. Platba bude možná len kartou.

Letná prevádza vo Vysokých tatrách bude taktiež spustená v piatok 1. mája. V Tatranskej Lomnici budú k dispozícii lanovky Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso. V stredisku Starý Smokovec bude v prevádzke pozemná lanová dráha. Na Štrbskom Plese bude v prevádzke lanovka Solisko Expres len počas víkendov.

Občerstviť sa návštevníci budú môcť v reštaurácii na Skalnatom plese a na Hrebienku v obmedzenom režime. Výdaj stravy a nápojov bude prostredníctvom výdajného okienka na terase.

Prevádzka lanoviek v Tatranskej Lomnici a Starom Smokovci bude každý deň, v Štrbskom plese iba počas víkendov.

Nákup lístkov na lanovku sa odporúča uskutočniť online minimálne jeden deň pred návštevou strediska.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

Ivan Mihale

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

Ivan Mihale