Zdroj: Reuters

Už aj Holandsko pozastavilo používanie vakcíny. A Slovensko stále nič.

Holandsko ako ďalšia krajina pozastavila používanie vakcíny proti Covid-19 od spoločnosti AstraZeneca.  Preventívne rozhodnutie o pozastavení používania vakcíny bolo na podnet  Nórska a Dánska, najmenej do 28. marca. Európska agentúra pre lieky (EMA) vyšetruje možné závažné vedľajšie účinky lieku.  Informuje portál RT.

Holandský minister zdravotníctva Hugo de Jonge, má podozrenie na potenciálne závažné vedľajšie účinky. „Nemôžeme pripustiť žiadne závažné vedľajšie účinky,“ uviedol minister. „Musíme sa uistiť, že je všetko v poriadku, takže je rozumné zatiaľ očkovanie pozastaviť.“ Holandské úrady údajne kvôli pozastaveniu zrušili až 43 000 očkovaní.

ŠKANDÁL! Nemecko zastavuje očkovanie vakcínou, ktorú do Slovákov vo veľkom pichajú!

Očkovanie vakcínou od firmy AstraZeneca alebo jej konkrétnymi šaržami pozastavilo doteraz zhruba 20 krajín. Ako informuje DenníkN, prvé rozhodnutie prišlo z Dánska a nasledovalo Nórsko. Neskôr sa k severským krajinám pridali Island, Bulharsko, Rumunsko, Nemecko, Holandsko aj Írsko. Mimo EÚ sú to napríklad Thajsko alebo Indonézia. Thajsko však dnes obnovilo očkovanie.

Rakúsko, Taliansko, Estónsko, Litva, Lotyšsko a Luxembursko prestali pre podozrenia na nežiaduce vedľajšie účinky používať niektoré šarže vakcíny.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vody dovážame aj keď sme vodná veľmoc, je to v poriadku?

Ivan Mihale

Bukovský: Zastrašovanie, šikanovanie a diskriminácia detí, ktoré nebudú očkované vakcínou proti vírusu SC2 je porušením všetkých princípov európskej civilizácie a jej štandardov

Ivan Mihale

Redaktor portálu Refresher chcel uraziť Harabina, poslal drzé otázky. Takúto odpoveď však nečakal a odcupkal s „dlhým nosom“

Ivan Mihale