Screenshot/ Zdroj: FB Milan Uhrík

Uhrík: Vláda v tichosti chystá zákon, ktorý jej umožní obmedzovanie slobôd a zavedie vysoké tresty

Europoslanec Milan Uhrík varuje. Vláda podľa neho v tichosti pripravuje zákon, ktorý je umožní nariaďovať celoplošné zákazy a obmedzenia slobôd úplne bežne. Premiéra preto vyzýva, aby ľuďom povedal pravdu o plánoch po skončení núdzového stavu. Napísal to na svojom facebooku. 

„Podľa našich informácií pripravuje vláda za zatvorenými dverami tzv. protipandemický zákon, ktorý by jej umožňoval udržať si absolútnu moc a nariaďovať celoplošné zákazy a obmedzenia slobôd už úplne bežne – aj bez nutnosti predĺženia núdzového stavu, ktorý končí najbližšiu stredu 28. apríla,“ píše Milan Uhrík.

Súčasťou pripravovaného návrhu zákona, podľa neho, má byť aj možnosť zavedenia nútenej práce pre občanov – nariadenia pracovnej povinnosti najmä pre zdravotníkov, a takisto zavedenie vysokých pokút a trestov pre všetkých občanov.

„Tento zákon pripravuje vláda opäť v tichosti a bez akéhokoľvek priestoru na verejnú diskusiu. Pritom ide o mimoriadne závažný zákon, ktorý ovplyvní každodenný život 5,5 milióna ľudí na celom Slovensku! Preto vyzývam premiéra Hegera, aby jeho vláda začala konečne hrať s občanmi čistú hru, prestala ich naťahovať a povedala im pravdu o svojich plánoch po ukončení núdzového stavu. Ľudia už majú dosť neistoty, zastrašovania a lockdownov!“

Zdroj: HD

To budete kukať! Takto sa robili zákony počas pandémie

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

ŠKANDÁL NA OBZORE?! Slováci si kúpili 120 ton kureniec neznámeho pôvodu

Ivan Mihale

Ministra práce Krajniaka nezaujímajú vaše problémy. On sa stará o profilovú fotku na Facebooku!

Gabriel Matta

CHYSTÁTE SA NA DOVOLENKU? Rezort zahraničia mudruje a vydal odporúčania. Najradšej by asi boli, keby sme sedeli doma na zadku!

Ivan Mihale