Zdroj: Facebook; Cesta za domovom

Trojmesačné šteniatko si prešlo peklom! Z otvorených poranení jej vyliezali larvy

Sotva trojmesačné šteniatko našiel náhodný okoloidúci v Spišskej Belej na východe Slovenska. Za jej ranami sa ukrýva otrasný príbeh, nad ktorým zostáva rozum stáť. Čím sa tak malý psík mohol previniť, aby takto dopadol?

Rezné rany, otvory v ušiach, kruhové diery všade po tele. Čo sa trojmesačnej fenke, pomenovanej Johanka stalo, nikto nevie. Začiatkom septembra ju našiel v kríkoch pri cyklistickom chodníku v Spišskej Belej náhodný okoloidúci. Ujala sa jej dočasná opatrovateľka, ktorá spolupracuje so združením Cesta za domovom, ktorá vzala Johanku do opatrovníctva.

ŠOK: Na ihrisku detskej škôlky našli pod kríkom ľudskú lebku a tiež kosť

Pri prvom pohľade sme nevideli, čo všetko má na tele. Večer jej pani očistila rany a povyberala z nich larvy múch. Druhý deň s ňou išla na veterinárnu kliniku, kde ju uspali a rany jej poriadne vyholili a vyčistili. Až vtedy bolo vidieť , čo všetko na nej je, opísala situáciu Lenka Zolnierčiková, predsedníčka spolku Cesta za domovom.

Johanka mala na tvári dlhú reznú ranu, v oboch ušiach okrúhle rany, dve z nich boli dokonca skrz. Podobné okrúhle dierky mala po celom tele. Doteraz netušíme, od čoho sú tie rany po tele, pretože sú úplne okrúhle. Jej ucho vyzeralo  doslova  ako ementál.  Určite nejde o rany od psa. Najpravdepodobnejšia verzia je, že ju niekto použil ako živý terč, dodala Lenka.

VAROVANIE: Nálet sršňov! V starostlivosti záchranárov skončili dve desiatky ľudí

Podľa Lenky je Johanka hravé a veľmi milé šťáňátko. „To, čo urobil zrejme nejaký človek, je ohavné. Je to naozaj ešte malinké šteniatko, ktoré sa určite ničím neprevinilo. Jednoducho slúžila pravdepodobne ako nejaká zábava, možno aj deťom? Nevieme to však naozaj, preto nemôžeme robiť žiadne závery.“ K adopcii pôjde až keď bude plne zaočkovaná, ale už teraz sa objavilo niekoľko záujemcov, ktorí o ňu majú záujem. Snáď ju v budúcnosti čaká lepší život ako počas jej prvých týždňov.

TRAGÉDIA: Malú Luciu (9) zmrzačila tibetská doga. Majiteľka psa dostala iba pokutu

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Nitra bude opäť centrom poľovníctva, rybárstva a včelárstva

Igor Hraško

Zlodej v Auparku! Polícia žiada o pomoc.

Igor Hraško

Štátny podnik Lesy zmení starostlivosť o prímestské lesy Bratislavy, posilní ich rekreačnú funkciu

Igor Hraško/SITA

1 komentár

VIDEO: Poľský vodič zrazil vo veľkej rýchlosti losa, pravdepodobne vážil aj cez 300 kg | Som z dediny 15. septembra 2019 at 18:24

[…] Trojmesačné šteniatko si prešlo peklom! Z otvorených poranení jej vyliezali larvy […]

Odpovedať

Pridaj komentár