Foto: Youtbe.com/Míla Hájek

TRAGÉDIA: ktorá sa zapísala navždy do historie. Na pád lanovky v roku 1992 si možno spomínate aj vy

Kabínkove lanovky patria medzi najbezpečnejšie formy prepravy osôb z bodu A do bodu B. Avšak mnohí si pamätajú aj na hrôzostrašnú tragédiu, ktorá sa stala na Slovensku. V roku 1992 sa stala tragédia, ktorá si vyžiadal veľké množstvo životov. 

Od vtedy už nehody ubehlo už zopár rokov, ale pri pohľade na fotografie vám prebehne mráz po chrbte. K incidentu však vôbec nemuselo dôjsť. Bohužiaľ nastal ten najhorší scenár, aký sme si mohli predstaviť.

Podľa údajov došlo k chybe prevádzkovania lanovky. Na situácie, ako je práve táto, sú všetci prevádzkári lanoviek vyškolení, aby vedeli ako sa majú správať. Nikto však nebol vyškolený na situáciu, ktorá nastala práve v tomto prípade. Tri chyby, ktoré sa udiali len krátko po sebe, si vypýtali veľké straty na životoch.

VIDEO: Muž vďaka pohotovej reakcii zachránil život umierajúceho šteniatka. Pozrite si video

Bohužiaľ v ten osudný moment sa lanovkou viezla aj skupina študentov. Tešili sa, ako vyskúšajú svoje nové lyže na poriadnom svahu so svojimi rovesníkmi. Nikto vtedy ešte netušil čo bude nasledovať. Všetko išlo podľa plánov, inštruktori lyžiarskeho zájazdu korigovali žiakov, aby sa nikto nestratil.

Na lanovke sa vyskytlo už pár technických závad, ale žiadna nemala tragické následky.

O tragédii bol natočený aj dokument, ktorý podrobne vysvetľoval čo sa vlastne stalo. Detailné informácie obsiahnuté vo filme naháňajú hrôzu!

REKORD: Sedemdesiatsedemročná Britka je najstaršou osobou, ktorá sama oboplávala svet

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

POČASIE: Prišiel čas vytiahnuť zo skrine zimné rukavice! Mráz zasiahne celé územie Slovenska

TASR

VAROVANIE: Nálet sršňov! V starostlivosti záchranárov skončili dve desiatky ľudí

Tomáš Kubec

KURIOZITA: Ženu pohryzol had a poranila si hlavu, na miesto musel byť okamžite privolaný záchranársky vrtuľník

TASR

Pridaj komentár