Zdroj:obycajniludia.sk/ludia/peter-kremsky/

Toto mu nevyšlo! Matovičov poslanec chcel mudrovať s hokejovou tabuľkou. Keby vedel, čo príde, bude ticho

Poslanec OĽANO Peter Kremský sa trochu odviazal a chcel sa zviesť na hokejovej vlne, ktorá počas prebiehajúcich majstrovstiev sveta zasiahla celé Slovensko. V statuse vytiahol jednu starú a čiastočne chybnú tabuľku, ktorá porovnáva úradujúce roky slovenských premiérov s naším umiestnením na šampionáte. A podľa nej to vyzerá, že našim hokejistom sa darilo iba keď vládol Mikuláš Dzurinda a Iveta Radičová. A naopak neúspešní sme boli keď úradoval Vladimír Mečiar a Robert Fico. Lenže netušil čo tým vyvolá!

Úspechy a medaile za Dzurindu a Radičovej, oči pre plač a vypadnutie v skupine za Mečiara a Fica. Tak to vidí tabuľka na ktorú sa odvolal na sociálnej sieti Matovičov zákonodarca Peter Kremský.

Tabuľka pravdy?

„Aká vláda, takí hokejisti? Fakty hovoria, že v rokoch, keď vládol ako premiér Robert Fico, boli v nasledujúcom roku naši hokejisti na Majstrovstvách sveta vždy neúspešní – skončili v skupine. V rokoch, keď vládli pravicoví premiéri Mikuláš Dzurinda, či Iveta Radičová, naši hokejisti postúpili v nasledujúcom roku minimálne do štvrťfinále,” vytiahol hokejovú múdrosť Kremský.

Pravdou ale je, že dáta v tabuľke sú účelovo upravené. Pre ilustráciu v ročníku 1998-1999 keď sme skončili len v skupine už vládol Mikuláš Dzurinda a nie Vladimír Mečiar či v ročníku 2012-2013 keď sme to dotiahli do štvrťfinále bol pri moci už Robert Fico a nie Iveta Radičová ako uvádza tabuľka.

S Matovičom za víťazstvami

Kremskému to ale stačilo na to, aby do tejto “nepriestrelnej” štatistiky zahrnul aj Matovičovu vládu – aj keď už je vlastne Hegerova – a predikuje nám úspech. „Zdá sa, že aj vláda Igora Matoviča, ktorá nastúpila vlani, mala na našich hokejistov blahodarný vplyv a naši hokejisti po dlhých 8 rokoch opäť smerujú k postupu zo skupiny,” nádejál sa Matovičov verný poslanec.

Ľudia ho však za prisvojovanie si úspechu slovenských hokejistov ihneď schladili a poriadne sfúkli. Že to trochu prepískol v povznesenej hokejovej nálade si zrejme uvedomil aj samotný Kremský keď reagoval na komentáre pod statusom. „Ešteže tak veľa Slovákov rozumie vtipu… Som spokojný. Pekný večer všetkým,” odkázal rozhnevaným sledovateľnom svojho profilu.

„Ešte že si trápny! Pekný večer,” reagoval na Kremského reakciu podobnou formuláciou muž. „Tak toto by nedal ani 5 ročný chlapec… ste sa pekne zhovädili!” pridal sa ďalší. „To bolo vtipné normálne ma brucho bolí,” zavŕšil ironicky ďalší komentujúci. Kremského status si na svojom profile na sociálnej sieti podal aj najnovší prírastok Hlasu Valér Ferko. „Už dávno som nečítal niečo tak lacné, úbohé a primitívne. Autorom je pán Kremský, nulový, nevýrazný poslanec o ktorom dokopy nikto nič nevie a mimo jeho kolegov ho zrejme nikto ani nepozná, pretože okrem takéhoto braku a ďalších trápnych textov v duchu svojho predsedu zo seba počas viac ako roka nič efektívne nevysúkal,” píše.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale