tasr

TIP NA VÍKEND: Stredovek v Sade Janka Kráľa ukáže dobových šermiarov aj remeselníkov

Atmosféra stredoveku v sobotu zavítala do bratislavského Sadu Janka Kráľa. Druhý ročník kultúrneho podujatia Stredovek v Sade doň priniesol dobový tábor a remeslá, šermiarske vystúpenia, detskú arénu, tanečné a hudobné vystúpenia. TASR o podujatí informovali jeho organizátori z občianskeho združenia Zeler a TRG Gaston.

Jednotlivé šermiarske zoskupenia sa návštevníkom prezentujú od sobotného rána. „K dispozícii budú aj časti zbroje a meče, ktorých váhu si môžu návštevníci vyskúšať,” priblížili organizátori. Súčasťou akcie sú aj ukážky remeselnej výroby zo železa, dreva, kože a skla.

Klimatické zmeny, korupcia, či orientácia na západ. Prečítajte si, o čom hovorila novozvolená prezidentka Zuzana Čaputová na svojej inaugurácii!

„Hlavným bodom programu bude o 16.00 h rekonštrukcia stredovekej poľnej bitky, ktorej sa zúčastní viac ako 120 bojovníkov z 25 skupín,” ozrejmili organizátori s tým, že podujatie spestrí tanečné zoskupenie Tón. V programe celodenného podujatia budú turnaje peších bojovníkov, družín a lukostrelcov.

Stredovek v Sade zakončí turnaj v stredovekej hre soule a následne hudobné vystúpenie kapely Strigôň.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Národné tenisové centrum patrilo hitom Karola Duchoňa

Ivan Mihale

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale