ilustračné foto tasr

TIP NA LETO: Popradské kultúrne leto ponúkne 95 vystúpení rôznych umelcov

Popradské kultúrne leto 2019 prinesie Popradčanom a návštevníkom mesta 95 vystúpení rôznych umeleckých telies z desiatich krajín. Samospráva pristúpila v tomto roku k inovácií tohto festivalu, výsledkom je striedanie žánrov počas každého dňa v týždni. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Poprad Jarka Hlaváčová.

Ako uviedla, pondelkové večery budú patriť jazzu. Predstavia sa Eugen Botoš a Róbert Vizvári, český spevák Dan Bárta a Robert Balzar Trio a nebude chýbať ani osobnosť slovenského džezu Peter Lipa and Band.

„Každý utorok sa predstaví jedna revivalová kapela. Na nerozoznanie od originálu vystúpi napríklad Kiss for ever Band z Maďarska, Eric Clapton Revival, World Roxette tributte Band Rockset a chýbať nebude ani Queenmania,“ uviedla Hlaváčová.

Turisti v Bratislave? Sú tu dva-tri dni, potom idú do Viedne či Budapešti

Ďalšou novinkou je otvorenie zóny pre najmenších, a to každú stredu od 15.00 do 18.00 h na Námestí sv. Egídia. Večerné vystúpenia budú určené tínedžerom.

Návštevníci sa podľa jej slov môžu tešiť aj na divadelné štvrtky. Pripravené je divadelné predstavenie Hľadá sa nový manžel s Jožom Pročkom, Zuzanou Tlučkovou a Mariánom Labudom ml., One man Show zabávača a kúzelníka v jednom Richarda Nedveda či Divadlo Commedia s predstavením Don Quijote a Sancho Panza.

„Piatky budú spojené s koncertmi rockových a popových kapiel. Sobotné dopoludnia budú už tradične patriť rozprávkam pre deti a večery open-air filmových premietaniam, v júli čaká návštevníkov letné kino na kolesách. Nedeľné popoludnia budú venované folklóru a promenádnym koncertom,“ doplnila Hlaváčová.

ZATOPENÁ SOBOTA: Hasiči absolvovali v súvislosti s počasím viac ako 100 výjazdov

Popradské kultúrne leto 2019 spolu s letnou turistickou sezónou otvorí nemecká skupina Saragossa Band. Hity Hands Up, Agadou či Zabadak zahrá naživo na Námestí sv. Egídia v piatok 28. júna o 19.00 h. Popradské kultúrne leto vyvrcholí 6. septembra na Námestí sv. Egídia, kde sa predstaví spevák Josef Laufer s programom Predstavenie jedného muža. Bude plný príbehov, pesničiek a zábavných scénok. Tento deň vyvrcholí koncertom Rico Sanchez and Gipsy Kings Party.

Súčasťou festivalu Popradské kultúrne leto 2019 je aj festival Made in Slovakia, ktorý sa uskutoční v dňoch 31. júla až 3. augusta na Námestí sv. Egídia.

KAUZA RYBANIČ: O odvolaní Rajtárovho asistenta by sa malo rozhodnúť v utorok

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Národné tenisové centrum patrilo hitom Karola Duchoňa

Ivan Mihale

Rekonštrukcia Spišského hradu si vyžiada viac ako 4,8 milióna eur

Ivan Mihale