Tatra banka/Igor Hraško

Tatra banka predáva budovu v Bratislave a mení svoju stratégiu v oblasti nehnuteľností

Tatra banka sa rozhodla reagovať na zmeny v trendoch využívania kancelárskych priestorov. Zmena korporátnej stratégie v oblasti nehnuteľností zahŕňa predaj jednej z kancelárskych budov banky v rámci komplexu TatraCity v Bratislave. Mandátom na predaj bol poverený investičný tím realitno-poradenskej firmy JLL. Predajnú cenu v aktuálnej fáze predaja Tatra banka nechce komentovať. Uvádza portál webnoviny.sk

Predáva sa menšia budova

Kancelársky komplex TatraCity ponúka kombinovane približne 16-tisíc metrov štvorcových prenajímateľnej plochy a približne 200 parkovacích miest. Predáva sa nižšia osempodlažná budova s celkovou prenajímateľnou plochou vyše 4-tisíc metrov, ktorá slúži ako kancelárske prostredie pre zamestnancov banky doplnené o datacentrum.

„Bankový biznis a jeho priestorové nároky sa prirodzene vyvíjajú. V Tatra banke sledujeme všetky nové trendy a dôsledky COVID-19 nám len potvrdili, že zmena operačnej stratégie využívania našich kancelárskych priestorov je správnym krokom,“ povedala členka predstavenstva Tatra banky Natália Major.

Dôvodom nie je prepúšťanie

Tatra banka umožňuje pravidelný home office už viac ako tri roky a občasnú prácu na diaľku ešte dlhšie. Mimoriadna situácia však zapojila ešte väčšie množstvo ľudí do plnohodnotnej práce z domu. „V najintenzívnejšom období z domu pracovalo viac než 50 % našich kolegov,“ povedala hovorkyňa Tatra banky Zuzana Žiaranová.

Banka upravuje pracovné priestory a nový dizajn so sebou prináša aj priestorovú úsporu, ktorá v prípade úspešnej realizácie celého projektu bude v budúcnosti viesť aj k prehodnoteniu ďalšieho využívania budov v Bratislave. Zatiaľ však predáva len jednu z budov, ktoré sú súčasťou komplexu TatraCity. Kapacitu budovy už v súčasnosti nevedia podľa Žiaranovej využiť a jej aktuálna obsadenosť je veľmi nízka. „Rozhodnutie nesúvisí s personálnou politikou banky a téma hromadného prepúšťanie nie je aktuálna,“ dodala Žiaranová.

O spoločnosti

Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen. Prostredníctvom svojej siete zhruba 150 obchodných miest pôsobí vo všetkých regiónoch Slovenska a zamestnáva približne 3 400 pracovníkov.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Nájsť JEDNÉHO pozitívneho človeka cez víkend, stálo štát 3438 EUR! Testovačky, radaríky, stíháčky a čo ľudia?!

Ivan Mihale

VIDEO: V domovoch sociálnych služieb v Košickom kraji pribudli defibrilátory. Pripomeňme si ako taký prístroj funguje

Ivan Mihale

Deti majú dôvod na radosť! Mestá v Banskej Bystrici otvorili detské ihriská

Ivan Mihale