Stehlík

Ste pripravení v zime pomáhať?

Jeseň už podľa všetkého pomaly končí. Je chladnejšie a sychravo. A práve v tomto čase si už vtáctvo, ktoré sa od nás na zimu neodsťahovalo, nemá kde nazbierať potravu. Ste pripravení v zime týmto vtáčikom pomáhať?

Čo je najlepšie pre drobné vtáctvo? Existujú namiešané rôzne zmesi zŕn, ktoré dokážu prilákať rôznorodé druhy malých operencov. Pre niektoré je dobré mať ešte na stromoch zavesené buď lojové gule zmiešané zo semienkami, alebo čistý loj. Do kŕmidiel nedávať odpad z kuchyne! Ten by niektorým druhom mohol skôr uškodiť, ako pomôcť.

Niektorí však majú osvedčenú klasiku v podobe čiernej slnečnice, s ktorou zaručene nič nepokazíte. Na čiernu slnečnicu si veselo chodia pomaškrtiť sýkorky, vrabce, stehlíky, dokonca aj hrdličky, či hýle. čo je však dôležité pre niektoré druhy vtáctva, kŕmidlo by malo byť v blízkosti nejakého stromu či kríku, kde sa vtáčiky chodia schovávať a dojedať. Niektoré totiž zobú aj žerú priamo v kŕmidle, ale niektoré zobnú a odletia do bezpečia skonzumovať. Ak budete kŕmidlo pravidelne dopĺňať, vtáčiky budú prichádzať v pravidelných intervaloch. A pozorovať toto nádherné divadlo ja lepšie ako sto telenoviel.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čaputová s Bidenom prvýkrát osobne: Za toto americký prezident chváli Slovákov!

Ivan Mihale

Dôchodcovia pevnú sumu od januára už nedostanú. Mení sa systém valorizácie

Ivan Mihale

Medveď pravdepodobne prvýkrát na Slovensku zabil človeka

Ivan Mihale