Screenshot videa / YouTube HD

Španieli bojujú s nečakaným snehom. Niektorí sa však zjavne potešili (VIDEO)

Sneh, ktorý v piatok pokryl veľkú časť Španielska, narušil cestnú, námornú a leteckú dopravu. Úrady varovali, že cez víkend môže dôjsť k zhoršeniu situácie. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa Španielskej meteorologickej agentúry (AEMET) má nepretržité sneženie počas viac ako 24 hodín pokračovať v centrálnych častiach krajiny vrátane hlavného mesta Madrid. Sneh tam priniesla víchrica Filomena, ktorá sa presúva na sever od Gibraltárskeho prielivu.

V dôsledku hustého sneženia, ktoré niektoré oblasti zasiahlo vo štvrtok, bola do piatka poludnia podľa úradov doprava vážne narušená na približne 270 cestách a meškali alebo zrušili viac ako 40 letov.

Kanárske ostrovy okrem zrážok a silného vetra sužuje neobvykle rozbúrené more s obrovskými vlnami. Záchranné služby tam v piatok zachránili 65 ľudí z trajektu, ktorý v noci narazil na plytčinu, keď sa chcel priblížiť k doku na ostrove Gran Canaria.

Skvelý kandský žartík, ktorým bez pochyby pobavíte susedov (VIDEO)

V Tolede, historickom meste južne od Madridu, úrady požiadali o pomoc armádu pri odpratávaní snehu z ciest a zakázali pohyb vozidiel bez zimných pneumatík alebo reťazí.

Podľa meteorológov môže vo veľkých častiach Španielska napadnúť až 20 centimetrov snehu a v horských oblastiach až 50 centimetrov. Očakáva sa, že búrka do nedele zoslabne a presunie sa na severovýchod.

„Mám v paži“, ako politický princíp práce podpredsedu vlády Holého

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

To najlepšie z Majstra N

Dušan Kasenčák

Jaro Filip – Ktosi je za dverami

Dušan Kasenčák

Zimné Faily 2

Dušan Kasenčák