Testovanie detí/ Zdroj: anc/ čas.sk

Šokujúce slová lekára: Testovanie detí je niečo medzi nezmyslom a zločinom!

Slovensko je vďaka Igorovi Matovičovi najtestovanejšou krajinou na svete. Jeho zásluhou sa špára v nose všetko a všade doslova hlava nehlava. Aj dospelí aj deti. A práve na testovanie detí majú v odborníci vyhranený názor.

Testovať na koronavírus sa u nás musia nielen deti v škôlkach či v školách, ale dokonca aj novorodenci, ktorí z nejakého dôvodu musia zostať v nemocnici. Je to však správne?„Ja osobne považujem testovanie detí ako niečo medzi nezmyslom a zločinom,“ priznáva lekár Vladimír Čížek a dodáva: „Deti v školách prenášajú infekciu minimálne. Nedávno vyšla veľká štúdia ktorá ukázala, že pokiaľ sa tie deti nakazili, tak od učiteľov.“

Testovanie detí považuje za neprijateľné aj mikrobiologička a virologička Hana Zelená. „Pretože to z hľadiska pandémie nič neprinesie. Pokiaľ prebehlo u nás alebo v zahraničí pár nejakých pilotných štúdií tak sa zistilo, že ten záchyt bol prakticky zanedbateľný. A pokiaľ nejaký bol, tak to vo väčšine prípadov bola falošná pozitivita. Z tohto pohľadu si teda myslím, že to žiadny praktický význam nemá.

A druhá rovina je etická a právna, pretože nikto nemá právo zisťovať akékoľvek informácie o zdravotnom stave detí okrem jeho ošetrujúceho lekára. Takže aj z toho pohľadu je to neprijateľné,“ vysvetľuje Hana Zelená, podľa ktorej by mali ísť deti do škôl bez akýchkoľvek podmienok.

Liliana Dibuszová zverejnila na svojom facebookovom profile zaujímavé video, kde sa odborníci a lekári vyjadrujú práve k tejto problematike.

Podnet na Slovenskú republiku na medzinárodný súd, za celoplošné testovanie, je podaný! Skončia naši politici v base?

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale