Zdroj: TASR

ŠOK! MIKASOVE OPATRENIA SÚ NEZÁKONNÉ A PROTIÚSTAVNÉ?!

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka potvrdil, že opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) v súvislosti s COVIDOM-19 sú nezákonné a protiústavné. V skratke to znamená, že povinnosť nosiť rúško je nezákonné. Zatváranie prevádzok je nezákonné. A iné nezmyselné Mikasove vyhlášky. Informuje o tom na sociálnej sieti poslanec Rastislav Schlosár (ĽSNS).

ĽSNS dlhodobo poukazuje na skutočnosť, že opatrenia sú nezákonné a protiústavné. Dnes im dal za pravdu aj samotný GP Žilinka. „ktorý podal na Ústavný súd SR návrh, aby niektoré ustanovenia zákona o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktorými sa riadi ÚVZ pri vydávaní svojich opatrení a vyhlášok, vyhlásil za protiústavné,“ píše Schlosár a pokračuje.

„Áno, hovorím o povinnom nosení rúšok a najnovšie aj respirátorov, o zákaze hromadných podujatí, o zatváraní prevádzok, či podmieňovaní nástupu do práce, do škôl či vstupu do rôznych verejných budov negatívnym testom.“

Schlosár aj konkrétne uviedol čo bolo napísane v návrhu generálneho prokurátora.

  1. „Všetky opatrenia ÚVZ a regionálnych ÚVZ v súvislosti s COVIDOM-19 vydané v období od marca 2020 do októbra 2020 boli „neplatným pseudoprávom“, pretože ich vydávali orgány, ktoré na to nemali právomoc.
  2. Všetky vyhlášky ÚVZ a regionálnych ÚVZ vydané od októbra 2020 do dnes sú neplatné a neúčinné, pretože neboli vyhlásené zákonným spôsobom, teda v Zbierke zákonov.
  3. Vyhlášky ÚVZ a regionálnych ÚVZ nie sú preskúmateľné všeobecnými súdmi ani Ústavným súdom SR, čo je v rozpore s právnym štátom a Ústavou SR.
  4. V rozpore s Ústavou SR je aj to, že vládna koalícia prijala zákon, ktorým štát zbavuje zodpovednosti za škody spôsobené Mikasovými opatreniami.“

V závere poslanec ďakuje GP, že obhajuje zákonnosť na Slovensku dôsledne. „Zostáva len dúfať, že Ústavný súd Vášmu návrhu vyhovie a že po Vás nepríde komando z NAKA za to, že máte odvahu postaviť sa Matovičovej tyranii.“ Ukončil svoj status.

Mikasova vyhláška je postavená na hlavu. Môže to mať vážny dopad na malých lokálnych pestovateľov

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale