Snehová kráľovná plagát/Igor Hraško

Snehová kráľovná na hrade Červený kameň

Od piatka 27. decembra do pondelka 30. decembra ste sa na Hrade Červený kameň mohli stretnúť s rozprávkou. Áno, mohli ste tam aj s deťmi prežiť časť príbehu o Snehovej kráľovnej, Kájovi a Gerde. Aj keď ste sa vlastne zo Snehovou kráľovnou nestretli osobne, ale v príbehu sa to točilo celý čas okolo nej.

V múzeu pripravili netradičné stvárnenie tejto krásnej zimnej rozprávky. Poskytli k tomu svoje priestory, kde sa návštevníci postupne presúvali po hradnej expozícii a vo vybraných častiach herci stvárňovali pomyselný príbeh upravený práve pre tento priestor. Aj samotní herci sprevádzali návštevníkov k jednotlivým „stanovištiam“ príbehu. Okrem hercov sa na plátno v popredí premietali siluety bábkových postavičiek s prerozprávanou časťou príbehu. Vskutku nápadité, ale veľmi príjemné. Deti boli zaujaté a aktívne sa zapájali do deja.

Po skončení sa návštevníci zo svojimi ratolesťami rozpŕchli po nádvorí hradu. V jednom s priestorov si mohli návštevníci pozrieť aj staroveké remeslá a zakúpiť tradičné remeselné výrobky a občerstviť sa zaujímavými pochúťkami. Bodaj by takýchto skvelých nápadov mali vo viacerých múzeálnych expozíciách. Veľká škoda, že kvôli autorským právam nebolo dovolené príbeh fotografovať.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale