Snehová kráľovná plagát/Igor Hraško

Snehová kráľovná na hrade Červený kameň

Od piatka 27. decembra do pondelka 30. decembra ste sa na Hrade Červený kameň mohli stretnúť s rozprávkou. Áno, mohli ste tam aj s deťmi prežiť časť príbehu o Snehovej kráľovnej, Kájovi a Gerde. Aj keď ste sa vlastne zo Snehovou kráľovnou nestretli osobne, ale v príbehu sa to točilo celý čas okolo nej.

V múzeu pripravili netradičné stvárnenie tejto krásnej zimnej rozprávky. Poskytli k tomu svoje priestory, kde sa návštevníci postupne presúvali po hradnej expozícii a vo vybraných častiach herci stvárňovali pomyselný príbeh upravený práve pre tento priestor. Aj samotní herci sprevádzali návštevníkov k jednotlivým „stanovištiam“ príbehu. Okrem hercov sa na plátno v popredí premietali siluety bábkových postavičiek s prerozprávanou časťou príbehu. Vskutku nápadité, ale veľmi príjemné. Deti boli zaujaté a aktívne sa zapájali do deja.

Po skončení sa návštevníci zo svojimi ratolesťami rozpŕchli po nádvorí hradu. V jednom s priestorov si mohli návštevníci pozrieť aj staroveké remeslá a zakúpiť tradičné remeselné výrobky a občerstviť sa zaujímavými pochúťkami. Bodaj by takýchto skvelých nápadov mali vo viacerých múzeálnych expozíciách. Veľká škoda, že kvôli autorským právam nebolo dovolené príbeh fotografovať.

 

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale