Zdroj: idnes.cz

Smútočné parte Libušky Šafránkovej (†68): SILNÉ SLOVÁ na poslednú cestu!

A tak pravdivé! Smrť herečky Libušky Šafránkovej (†68) zasiahla nielen Čechov, ale i Slovákov. Nepochybne najväčšou ranou bola pre jej milovaného manžela Josefa Abrháma (81) a celú rodinu. Tí v týchto dňoch zverejnili smútočné parte, ktorého súčasťou je aj dojemný odkaz.

„Nikde ma nehľadajte, som všade, tiež teda vo vás,” znie citát od fotografa Františka Drtikola, ktorý je na smútočnom parte národom milovanej Libušky Šafránkovej.

 

Libuše Šafránková
Zdroj: Národní divadlo

Pohľad na smútočný oznam tiež prezrádza, že rodina sa rozhodla usporiadať dve rozlúčky. Prvá, určená pre širokú verejnosť, sa bude konať 25. júna. Fanúšikovia budú môcť priniesť kvety a zapáliť za ňu sviečky v kostole sv. Anežky v Prahe.

„Maminka si nikdy nepotrpela na veľkú pozornosť a cenila si súkromie. Ale viem, že určite by stála o to, aby tí, ktorí ju mali radi, mali možnosť sa s ňou rozlúčiť na mieste, ktoré viac ako 30 rokov rada navštevovala,” uviedol Josef Abrhám ml.

Druhá, osobnejšia rozlúčka s Libuškou je naplánovaná na 2. júla. o 18. hodine v Šlapaniciach, kde sa bude konať zádušná omša a samotný pohreb.

„Od jej náhleho odchodu prichádza našej rodine množstvo sústrastných správ a listov. Žiaľ, nie je v našich silách každému zvlášť poďakovať. Preto by som chcel touto cestou poďakovať všetkým, ktorí si na ňu spomenuli. Pre našu rodinu je toto obdobie veľmi bolestivé. Všetky vaše slová účasti sú pre nás silnou podporou,” dodal syn zosnulej herečky.

Zdroj: Topky.sk

Božidara Turzonovová spomína na Libušku Šafránkovú: Bola pomazanou

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Božidara Turzonovová spomína na Libušku Šafránkovú: Bola pomazanou

Ivan Mihale

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Národné tenisové centrum patrilo hitom Karola Duchoňa

Ivan Mihale