Foto: pixbay.com

Slováci sú chlebový národ, ale prejavujú záujem aj o kváskové pečivo a alternatívne múky

Slováci sú chlebovým národom. Až dve tretiny z nás jedia na raňajky chlieb a pečivo. V rebríčku obľúbenosti vedie pšenično-ražný chlieb s 32 percentami, nasleduje celozrnné pečivo doplnené celozrnným chlebom.

Tradičné suroviny

„Posledných pár rokov registrujeme trend používania tradičných surovín ako varené zemiaky či ovos. Stúpa aj záujem o kváskový chlieb a pečivo a ich ručné spracovanie,“ uviedla hovorkyňa siete supermarketov BILLA Kvetoslava Kirchnerová. Ako dodáva, dopyt je aj po špeciálnych chleboch a špeciálnych múkach.

Chlieb konzumuje až 98,6 % našej populácie. U slovenských zákazníkov už možno badať záujem o zdravú výživu. Vyhľadávajú tak špeciálne alebo alternatívne chleby a pečivo.

Za zber húb v istých štátoch môžete dostať pokutu vo výške 50 000€

„Zaradiť medzi ne môžeme plnozrnné, cereálne, kváskové, proteínové alebo bezéčkové chleby. Pridaná hodnota týchto pekárenských výrobkov je v ich zložení, ktoré poskytuje konzumentovi rôzne benefity, akými sú vyšší obsah vlákniny, vitamínov, minerálnych látok, proteínov alebo minimalizácia konzervantov,“ doplnila Kirchnerová.

Chlieb si pečú doma

Na základe prieskumu BILLA na vzorke 500 respondentov, zhruba jeden z desiatich Slovákov si pripravuje chlieb sám doma. „Aj v sortimente múk sme zaznamenali trend používania alternatívnych druhov,“ podotkla Kirchnerová.

Aj keď podľa nej najpredávanejšou múkou stále ostáva hladká múka, slovenskí zákazníci majú záujem aj o múku špaldovú, celozrnnú, tekvicovú, pohánkovú, makovú, ryžovú či pšenovú.

The Rasmus oslávia v Prahe svoje 15. výročie od založenia

Spoločnosť BILLA, s.r.o., ktorá je súčasťou REWE International AG, pôsobí na Slovensku od roku 1993. V súčasnosti prevádzkuje 153 supermarketov a zamestnáva viac ako 4 500 pracovníkov. V supermarketoch priemernej rozlohy 900 metrov štvorcových BILLA ponúka široký sortiment značiek, vrátane vlastných aj diskontných.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale