Skutočne existuje! Domček Deduška Večerníčka sa nachádza v tejto obci na Slovensku.

Klasický večerníček bol súčasťou našich životov priam od malička a neexistuje človek, ktorý by si nepamätal Deduška a verného psíka.

Zatvorte oči a predstavte si, že máte opäť 6 či 7 rokov, je sobota večer, vám už takmer zmizli čiaročky od vody na prstoch po večernom kúpaní a už sedíte pohodlne pred televízorom a pred krásnou rozprávkou vás privíta Deduško Večerníček a rozsvieti hviezdy na nebi, len pre vás.

Klasický večerníček bol súčasťou našich životov priam od malička a neexistuje človek, ktorý by si nepamätal Deduška a jeho verného spoločníčka, akéhosi Dunča, pred začatím každej rozprávky. Podobných deduškov so psami stretnete možno aj v každej druhej dedinke, no chalúpku ako z tejto rozprávky nájdete len na východe, v obci Nová sedlica.

Okrem toho, že je dedinka stretom troch krajín a to Slovenska, Poľska a Ukrajiny, je vyhľadávaná aj kvôli chalúpke Deduška Večerníčka. Podľa starostu má vyše 100 rokov a bola zapísaná aj na zozname kultúrnych pamiatok. Dnes by rozhodne potrebovala nejaké tie opravy, no punc rozprávkovej atmosféry si zachovala dodnes.

instagram.com/kubek_dv/

sk.pinterest.com/bangelinaaa/

Klasický večerníček bol súčasťou našich životov priam od malička a neexistuje človek, ktorý by si nepamätal Deduška a verného psíka.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Máte doma morské prasiatko? Vo Švajčiarsku je nezákonné vlastniť iba jedno

Ivan Mihale

Ľudovít Štúr a dobové liečebné metódy

Ivan Mihale

Takúto blbosť ste už dlho nečítali: Koľko váži všetok koronavírus na svete?

Ivan Mihale