Strhnutý most a rozvodnený Studený potok v Starej Lesnej Zdroj: TASR

Skupinu turistov strhla prívalová povodeň: Najmenej dvaja ľudia sú mŕtvi

NAIROBI – Najmenej dve obete na životoch si vyžiadala prívalová povodeň, ktorá v kenskom národnom parku Hell’s Gate strhla skupinku turistov aj so sprievodcom. Ďalších päť osôb zostáva nezvestných. S odvolaním sa na vyhlásenie kenskej správy ochrany prírody (KWS) o tom v nedeľu informovala agentúra AFP.

„Sedem turistov bolo strhnutých prívalovou povodňou. Dve telá boli objavené, zatiaľ čo päť tiel stále chýba,“ uviedla KWS na svojom Twitteri. Anonymný zdroj z prostredia miestnej polície pre AFP uviedol, že na základe výpovedí očitých svedkov polícia pátra po „pravdepodobne mŕtvych“ osobách.

VIDEO: Hurikán Dorian odnášal na Bahamách strechy, pomaly sa blíži ku Floride

Medzi siedmimi osobami, ktoré strhla prívalová povodeň, sa podľa KWS nachádzali „piati kenskí turisti, miestny sprievodca a jeden cudzí štátny príslušník“. Jeden zo zamestnancov KWS pre agentúru uviedol, že pátracie práce boli počas noci prerušené.

Národný park Hell’s Gate sa nachádza približne 100 kilometrov na severozápad od Nairobi, južne od jazera Naivasha. Scenéria tohto národného parku bola inšpiráciou pre tvorcov populárnej animovanej snímky Leví kráľ.

V pondelok ráno je avizovaný štrajk niektorých vodičov bratislavskej MHD

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Dcérka napísala list otcovi k jeho sviatku. Ten si ho však už neprečíta. Komu patrili dojímavé slová?

Ivan Mihale

Medzi chlapcom a vranou vzniklo pekné priateľstvo. Vrana, kvôli susedom, musela ísť preč

Ivan Mihale

Strata biodiverzity sa odráža aj na vtáctve, ohrozená je sova plamienka

Ivan Mihale