Ilustračné foto: Terasa kaviarne/Igor Hraško

Sezónne terasy môžu byť v Trnave otvorené ďalej, mesto zohľadnilo súčasnú situáciu

Reštaurácie, kaviarne a ďalšie gastropodniky v Trnave môžu mať sezónne terasy v prevádzke aj po 15. novembri. Umožňuje im to zmena podmienok pre umiestňovanie a prevádzkovanie exteriérových sedení, ktorú schválili poslanci mestského zastupiteľstva. Píše portál webnoviny.sk

Prenájom pozemku za jedno euro

Reagovali tak na aktuálnu situáciu, ktorá neumožňuje týmto podnikom obsluhovať zákazníkov v interiéri. Doteraz mohli byť vonkajšie terasy na pozemkoch mesta vždy len v období od 1. marca do 15. novembra.

Niektoré prevádzky na Hlavnej ulici si terasy ponechali a prekryli ich textilnými prístreškami. Rovnako ako v predchádzajúcom období, aj od polovice novembra zaplatia za prenájom pozemku len jedno euro.

V predchádzajúcich rokoch platili nájomné 20 centov za meter štvorcový a deň.

Terasy pomáhali podnikom prežiť

V tomto roku sa prvé sezónne terasy v centre Trnavy objavili už začiatkom marca. Po 16. marci ich podnikatelia v dôsledku opatrení počas prvej vlny pandémie ochorenia COVID-19 zrušili.

Po uvoľnení opatrení sa terasy pred prevádzky opäť vrátili a počas leta mnohým podnikom pomáhali prežiť náročné obdobie.

Od polovice októbra sa ich podnikanie opäť skomplikovalo po prijatí opatrenia Úradu verejného zdravotníctva, podľa ktorého môžu reštaurácie a ďalšie zariadenia verejného stravovania podávať jedlá a nápoje len na terasách alebo si ich môžu zákazníci brať so sebou.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Lesníci vo Vysokých Tatrách vysadili takmer 300-tisíc stromčekov, obnovili aj spálenisko

Igor Hraško/SITA

Dopravný podnik Bratislava chce kúpiť 30 nových električiek, výrazne by zlepšili kvalitu cestovania

Igor Hraško / SITA

Žilina získala grant vo výške 1,3 milióna eur, peniaze pôjdu na projekt adaptácie na zmenu klímy

Igor Hraško / SITA