tasr

Sanácia brala na Oravskom hrade si vyžiada obmedzenia

Počas realizačných prác bude pohyb v areáli hradu z bezpečnostných dôvodov obmedzený, niektoré časti hradu budú pre návštevníkov neprístupné.

Oravský Podzámok 16. októbra (TASR) – Sanácia vnútorného brala na Oravskom hrade, ku ktorej tento mesiac pristúpilo správcovské Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, prinesie obmedzenia. Počas realizačných prác bude pohyb v areáli hradu z bezpečnostných dôvodov obmedzený, niektoré časti hradu budú pre návštevníkov neprístupné. Oravské múzeum o tom informuje na oficiálnej webovej stránke.

Karel Gott stále nemá hrob: Urnu už ale premiestnili!

Za predpokladu priaznivého počasia budú práce na brale trvať šesť až osem týždňov. „Z tohto dôvodu upozorňujeme návštevníkov na obmedzenia, ktoré sa budú týkať zmien pri trase základného okruhu s platnosťou od stredy 9. októbra. Počas realizačných prác nebudú pre návštevníkov sprístupnené expozícia justície, etnografická expozícia a najvyššia časť hradu – Citadela. Kompenzáciou za spomínané priestory, ktoré sú súčasťou základného okruhu, bude prehliadka prvého nadzemného podlažia Thurzovho paláca,“ uvádza múzeum na webe.

Veľký okruh počas trvania prác nebude pre návštevníkov prístupný. Trasa malého okruhu sa nemení. Z uvedených dôvodov Oravské múzeum pristúpilo aj k zrušeniu nočnej prehliadky Bojíte sa tmy, ktorá sa mala konať 25. októbra.

V Indii bolo objavené zaživa pochované novonarodené dievčatko

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale