ilustračné foto/Zdroj: Ahojmama

Riaditeľka školy zavolala na žiaka políciu, nechcel si dať rúško. Krajníková odkazuje: „Gestapo by jasalo!“

„Polícia Slovenskej republiky vytiahla žiaka Michala zo školy a predviedla ho na výsluch pretože nemal prekryté dýchacie cesty,“ informuje JUDr. Krajníková. Právnička hovorí o gestapáckych metódach. „Ak bolo potrebné, aj dnes by naložila (riaditeľka) zopár „kusov“ do vagónov… veď ide o jej stoličku,“ hodnotí Krajníková.

Polícia nevie, čo je podstata priestupku, ani trestného činu

„Polícia Slovenskej republiky vytiahla žiaka Michala zo školy a predviedla ho na výsluch pretože nemal prekryté dýchacie cesty. Pretože si ich neprekrýva z dôvodu etického, zdravotného a právneho ad absurdum,“ informuje JUDr. Krajníková. Prípad sa stal na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Trenčíne. Spomínanou riaditeľkou školy je Mgr. Mária Hančinská.

„Polícia SR v Trenčíne-Zlatovce nepozná právny pojem „skutková podstata trestného činu“ a „skutková podstata priestupku“. A riaditeľka školy Mgr. Mária Hančinská na svojho žiaka volá covidovú políciu!“ informuje Krajníková. Policajt, ktorý bol na mieste, priznal: „boli sme privolaní riaditeľkou danej školy na ulici Jilemnického, že si (žiak) odmieta nasadiť rúško alebo prekryť dýchacie cesty.“

Čoho sú ľudia schopní aby si udržali stoličku?

„Milá riaditeľka, nemecké gestapo by jasalo, keby bola v minulosti tiež riaditeľkou školy… Konečné riešenie by s pomocou takýchto ľudí bolo išlo lepšie,“ napísala právnička. „Ak bolo potrebné, aj dnes by naložila zopár „kusov“ do vagónov…, veď ide o jej stoličku. Títo ľudia pokrytecky súdia iných za Druhú svetovú a pokrytecky chodia ku pomníkom…“ hodnotí Krajníková. Podľa nej sa nič nezmenilo, iba šaty a autá sú dnes modernejšie.

Polícia nevie vysvetliť, na základe čoho koná

Kontroverzná právnička bola počas policajného zásahu na telefonickej linke s Michalom a políciou. Na otázku policajtom, prečo vyzvali Michala na vysvetlenie veci až na polícii, z čoho je podozrivý a aký priestupok urobil, dostala túto odpoveď: „nie je dôvodne podozrivý, my sme chceli aby podal vysvetlenie…“. Na to mu právnička odpovedala jasne: „Vy nemôžte ľudí naháňať ako v policajnom štáte. Ja sa vás pýtam, čo urobil že ste ho požiadali o vysvetlenie?“ opýtala sa.

Policajt údajne odpovedal takto: „…neriešime čo spravil, chceme len, aby sme to mohli začať riešiť, že čo vôbec sa stalo, aby sme celý ten skutok…“. Krajníková mu následne vysvetlila, že polícia nemôže hockoho zastaviť na ulici s argumentom: „poď s nami, či si niečo neurobil. …Vy musíte povedať čo urobil! Ja sa vás pýtam, čo urobil, že chcete od neho vysvetlenie. Vysvetlenie k čomu?“ nedala sa odbiť právnička.

Až potom z policajta „vyliezlo“: „K veci, ktorá sa udiala v škole …nemal prekryté dýchacie cesty.“ Na to policajta Krajníková vyzvala, aby jej vysvetlil skutkovú podstatu trestného činu alebo priestupku, ktorý hovorí o povinnosti pre krytia dýchacích ciest. Následne, podľa jej popisu, už došlo k obmedzeniu mladíka na slobode, pod hrozbou nasadenia pút.

Covidový štátny teror

„Toto je covidový štátny teror!“ upozorňuje ako už neraz, Krajníková. „Učitelia udávajú, policajti predvádzajú, iba skutková podstata priestupku nám uniká. Neexistuje. Priestupok nie je. Je tu iba fantóm priestupku,“ upozorňuje právnička. „Vážené Slovensko, máme vážnejší problém, než si myslíme,“ upozorňuje právnička: „Ľudia v policajných uniformách (ale aj úradníci, sudcovia…) ktorí majú vykonávať zákon, nerozumejú vôbec tomu, čo je zákon. Ale za stoličku poslúžia kde-čomu.“

Krajníková na záver vysvetľuje stručne a jasne: „Polícia Slovenskej republiky je zložená z mužov a žien schopných všetkého, pretože nerozumejú ničomu čo robia. Polícia SR v Trenčíne-Zlatovce prišla do školy pre žiaka a nakoniec ho násilím zaistila na polícii pre niečo, čo nie je priestupkom. Polícia však vo veci prekrytia dýchacích ciest nemôže ľudí predvádzať a žiadať od nich vysvetlenie, pretože tu môže iba ukladať blokové pokuty. Nie objasňovať tieto „priestupky“. Polícia nerozumie svojim právomociam ani tomu, čo je skutková podstata priestupku. Neprekrytie dýchacích ciest nie je žiadny priestupok. Pretože neexistuje povinnosť prekrytia dýchacích ciest,“ vysvetlila Krajníková.

„Chlapci a dievčatá od polície nevedia hlavne tú vec, že sami sebe budujú totalitu…“ uzatvára príbeh známa právnička.

Zdroj: HD

Neuveriteľný príbeh: Prevádzkovateľ MOM sa sťažuje na pokles pacientov. Prichádza o veľké prachy!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale