Foto: TASR - Jaroslav Novák

Rezort zdravotníctva sa odmieta vyjadriť k dodávke ďalších vakcín Sputnik V

V marci mala na Slovensko doraziť ďalšia dodávka ruskej vakcíny Sputnik V, nateraz však nie je jasné, či už prišla. Rezort zdravotníctva sa nechce k dodávkam vyjadrovať. Píše portál Interez.sk s odvolaním na SITA.

„Ministerstvo zdravotníctva bude informovať o ďalšom postupe v nadväznosti na to, ako sa oboznámi so závermi Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv,“ odpovedala na otázky agentúry SITA hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Foto: TASR – František Iván
Prídu? Neprídu?

Ministerstvo  zdravotníctva na svojich tlačových konferenciách tri týždne po sebe informovalo, že je nateraz dodaných 200-tisíc vakcín Sputnik V a ďalších 200-tisíc malo prísť v marci. „Počas poslednej tlačovej konferencie k aktuálnej epidemickej situácii rezort informoval o dodávkach ostatných vakcín, k ruskej vakcíne sa však už nevyjadroval,“ uvádza portál a dodáva.

Matovič sa lúči s pozíciou „neštandardne“- statusom. Zmohol sa len na dve vety

Vakcín malo byť ďaleko viac
„Minister financií poverený riadením ministerstva zdravotníctva Eduard Heger v piatok uviedol, že laboratórne výsledky ruskej vakcíny Sputnik V by mohli byť známe budúci týždeň. Viac sa však k ruskej vakcíne nevyjadroval, rezort chce výsledky prezentovať na samostatnej tlačovej konferencii.“

Pre doplnenie vakcín Sputnik V malo byť ďaleko viac: „Premiér Igor Matovič na začiatku mesiaca informoval, že v priebehu nasledujúcich dvoch mesiacov príde na Slovensko milión vakcín, teda pre pol milióna ľudí. Ako ďalej uviedol na tlačovej konferencii na Letisku Košice, následne v máji a júni má prísť ďalší milión vakcín.“

Status Belousovej: „Heger verejne priznal zodpovednosť koalície za úmrtia ľudí !!!“

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Matovičov ranný zážitok zo sprchy: Koho už toto zaujíma?!

Ivan Mihale

Ďalšia Matovičova trápna hra. Do Fondu vzájomnej pomoci neposiela nikto nič

Ivan Mihale

Poslanci zarábajú v roku 2021 mesačne vyše 5000 eur, platy sa líšia

Ivan Mihale