Veronika Remišová, foto: tasr

Remišová tvrdí, že plošné testovanie zmysel nemá.

Je síce pravda, že pani Remišová to tvrdí už od januára. Toto je však jasný prípad zrejme jej politickej nemohúcnosti a príklad toho, že prázdnych rečí už má národ plné zuby. Najmä ak vychádzajú z úst ministerky investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

Koaličná strana Za ľudí očakáva, že tento týždeň dôjde k zmene COVID automatu a aktualizácii vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ). Šéfka strany Veronika Remišová hovorí, že nereflektujú na aktuálnu situáciu a chce, aby sa zohľadňovali aj riziká prenosu vírusu. Argumentuje obmedzovaním športovania ľuďom v skupinách v exteriéri. Aktualizácia automatu by mala podľa nej obsahovať aj nové pravidlá testovania, aby sa nevynakladali desiatky tisíc eur na jedného pozitívne testovaného. Tvrdí, že plošné testovanie zmysel nemá.

„Dnes je povolené, že môžu trénovať len šiesti športovci a tréner v sektore 800 metrov štvorcových, kde je riziko nákazy radikálne nižšie ako v uzavretých priestoroch, preto žiadame aktualizáciu COVID automatu a vyhlášky tak, aby zohľadňovali riziká prenosu vírusu,“ povedala Remišová. Podotkla, že zmeny trvajú príliš dlho a opatrenia nestíhajú reflektovať na novú situáciu. Uvedomuje si riziká postupného otvárania, verí ale, že sa všetci naučili, že v prípade potvrdenia ohniska treba okamžite robiť lokálne opatrenia. „Máme na skladoch dostatok testov, aby sme ich využívali masívne tam, kde bude treba,“ dodala.

Zdroj: TASR

Právnička Laššáková vyzýva Remišovú, aby argumentovala, a nie dristala

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Belousovová: Matovičovo riešenie je skutočne na kazajku a priamu cestu do blázinca, kam určite patrí

Ivan M

Tínedžeri dostávajú pozvánky na očkovanie takmer okamžite. Systém si možno myslí, že majú viac ako sto rokov

Ivan Mihale

Pribudlo trináste znamenie v zverokruhu a je Matovičove- UBLÍŽENEC

Ivan Mihale