Autor: svnereida.com

REKORD: Sedemdesiatsedemročná Britka je najstaršou osobou, ktorá sama oboplávala svet

Sedemdesiatsedemročná žena z Veľkej Británie je najstaršou osobou na svete, ktorá sama na plachetnici oboplávala svet. Informuje o tom spravodajský portál BBC, ktorý sa odvoláva na Royal Victoria Yacht Club v Kanade.

Jeanne Socrates z Lymingtonu v anglickom grófstve Hampshire sa vydala na cestu v októbri 2018 a na vode strávila vyše 320 dní. V sobotu svoju cestu okolo sveta ukončila v meste Victoria v kanadskej provincii Britská Kolumbia. V posledných chvíľach plavby Socrates sprevádzala flotila lodí a v prístave ju čakali stovky podporovateľov.

Socrates už bola najstaršou ženou, ktorá absolvovala takúto cestu okolo sveta. Tú dokončila v roku 2013. Keď sa však v roku 2017 pokúšala prekonať rekord pre obe pohlavia, spadla z lode a zlomila si krk a rebrá, a tak svoju cestu musela odložiť.

Foto: Šoféroval pod vplyvom drog s chorým dieťaťom v aute!

Britka, ktorá sa plavila na 11,5-metrovej plachetnici Nereida, čelila veľkým výzvam aj na tejto ceste. Na lodi sa jej v búrke pretrhla hlavná plachta a vo vodách stratila aj solárne panely. „Bohovia vetra mi neboli naklonení. Pri Havaji som sa vyhýbala dvom cyklónom a vzápätí som sa musela vyhnúť cyklónu v Indickom Oceáne. Stratila som tým týždeň,“ vyjadrila sa námorníčka pre spravodajský portál Chek News. Ako ďalej uviedla, verejnosť ju veľmi podporovala. „Myslím, že sa im páči fakt, že som na ceste vytrvala a prekonala tak veľa problémov a že som dokázala, že sa to dá zvládnuť,“ skonštatovala.

Predošlým držiteľom rekordu bol podľa Royal Victoria Yacht Club Japonec Minoru Saito, ktorý v roku 2005 dokončil cestu okolo sveta ako 71-ročný.

Foto: Šoféroval pod vplyvom drog s chorým dieťaťom v aute!

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Diaľničná známka s 365-dňovou platnosťou bude stáť rovnako ako známka na kalendárny rok

Igor Hraško/SITA

Poslanci neprelomili veto prezidentky Čaputovej, novelu o pozemkových úpravách neschválili

Igor Hraško/SITA

VRÁŤTE HRNČEKY: IKEA ich sťahuje z predaja pre nebezpečné chemikálie

Igor Hraško/TASR

1 komentár

TRAGÉDIA: ktorá sa zapísala navždy do pamäti. Na pád lanovky v roku 1992 si možno spomínate | Som z dediny 9. septembra 2019 at 18:03

[…] REKORD: Sedemdesiatsedemročná Britka je najstaršou osobou, ktorá sama oboplávala svet […]

Odpovedať

Pridaj komentár