Pes venčený/Igor Hraško

Psíčkari, ako venčíte svojho psa?

Občas si možno aj vy poviete len tak, sami pre seba: „Ktorý blbec si zase neodpratal hovno s chodníka po svojom psovi?!“ Áno, hnevá to človeka, najmä ak ide po chodníku s menšími deťmi, ktoré mnohokrát hľadia niekde inde a nie pred seba, či na chodník.

Problémom však nie sú len psie exkrementy, ale aj psí moč. Najmä psí samci, ale aj teritoriálne samice si značkujú svoje územie. Psí moč obsahuje v koncentrovanej tekutine vysoký obsah solí. Osmotickým javom – plazmolýzou dochádza k poškodeniu pokožky konárov, kmeňov, listov ba dokonca aj koreňov. Treba si uvedomiť, že k značkovaniu dochádza pravidelne a pravidelne je rastlina, strom, kvet, či krík vystavovaný takémuto agresívnemu „postreku“. Preto, najmä pri mladých rastlinách, či letničkách dochádza až k odumretiu celej rastliny či kvetu.

A kde už jeden pes začal, tak sa ku nemu pridávajú ďalší. Preto je dôležité svojho miláčika odtiahnuť od živých rastlín, kríkov, stromov a kvetov. Niektorí uvedomelí psíčkari to aj robia, ale stále sa nájdu aj takí, ktorí robia, ako sa hovorí: „zlé meno“ chovateľom psov. A pritom stačí tak málo, len sa tomu psíkovi lepšie venovať pri venčení.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Prečítajte si, čo odporúča konzílium odborníkov aby sme ku nám nedovliekli nejaký „delta variant“

Ivan Mihale

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Ivan Mihale

Od desiatich k piatim! Je nehorázne, čo pre nás chystá vláda!

Ivan Mihale