Screenshot/Ilustračné foto/ Zdroj: TASR/Roman Hanc

Pri Prešove zachvátil rómsku osadu požiar: 20 osôb prišlo o svoj domov

O strechu nad hlavou prišlo dnes popoludní približne 20 obyvateľov rómskej osady v obci Víťaz v okrese Prešov, kde došlo k požiaru piatich obydlí.

Operačný dôstojník prešovského krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) uviedol, že k zraneniam osôb nedošlo.

„Udalosť bola ohlásená o 15.46 h, zásah bol ukončený o 18.30 h,“ priblížil s tým, že na mieste zasahovali ôsmi profesionálni a desiati dobrovoľní hasiči. Škodu na majetku predbežne vyčíslili na 5000 eur. Príčina požiaru  sa vyšetruje.

„V čase príchodu boli všetci obyvatelia mimo objektov. Zasahovali hasiči z Behároviec, Prešova a tri dobrovoľné zbory. Nikto sa nezranil,“ povedal Ľubomír Toďor, riaditeľ OR HaZZ Prešov.

Ľuďom, ktorí prišli o bývanie, starosta zabezpečil lehátka a deky. Bývať pôjdu zatiaľ k príbuzným. Obec pre nich teraz bude zháňať náhradné unimobunky, informuje portál tvnoviny.sk.

VIDEO: Návod ako sa dostať mimo okresu počas Veľkej noci

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Vakcína je sloboda!? Nie, nie je. Neuveriteľný príbeh Dagmar a jej matky vás o tom presvedčí

Ivan Mihale

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale