Zdroj: Teraz.sk/Foto: TASR - Jakub Kotian

Prezidentka hovorila aj o zlej kombinácii a ako žijú rodiny na Slovensku. Trafila do čierneho?

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v rozhovore pre TASR, pri príležitosti dvoch rokov vo funkcii, uviedla čo bola zlá kombinácia a ako vníma rodiny a ich majetkové pomery. Taktiež povedala, prečo mlčala keď ju národ potreboval.

Politická kríza spolu s pandémiou bola nesmierne zlá kombinácia. Rekonštrukcia vlády bola v danom čase nevyhnutnosťou, spory pripravovali o energiu a motiváciu nielen predstaviteľov koaličných strán, ale celú verejnosť.

„Ako som povedala pri vymenovaní novej vlády, je veľmi dôležité, aby obrazy nezhôd z minulosti boli postupne prekryté novým obrazom spolupráce a rešpektu. Pozornosť potrebujeme nasmerovať najmä k tým, ktorí v pandémii najviac stratili, ktorí sa nie vlastnou vinou ocitli na prahu prežitia,“ skonštatovala prezidentka.

Chudobou sú ohrození nielen ľudia bez práce, ale celé rodiny, ktoré žijú bez úspor, prakticky len z ruky do úst

Poukázala na to, že chudobou sú ohrození nielen ľudia bez práce, ale celé rodiny, ktoré žijú bez úspor, prakticky len z ruky do úst.

Ako hovorí Čaputová, asi najväčšou výzvou a zároveň lekciou z politickej krízy pre ňu osobne bolo správne odhadnúť, kedy hovoriť a kedy mlčať.

„Na jednej strane je pri komunikácii nevyhnutná veľká miera zdržanlivosti a uvážlivosti, na druhej strane je očakávanie, že budem komunikovať svoje názory, keď je to potrebné. Z úst prezidentky má slovo úplne inú váhu a medzi týmito dvoma polohami je potrebné hľadať balans,“ poznamenala.

Prezidentka hovorí, že každé rozhodnutie vzniká v špecifickej situácii a dôsledne ho zvažuje.

„Nezamýšľam sa preto nad tým, či by som niečo menila, urobila inak. Skôr sa z každej situácie snažím poučiť a mať ju na pamäti pri ďalšom rozhodovaní v budúcnosti,“ odpovedala na otázku, či by pri pohľade do minulosti niečo zmenila vo svojom konaní.

V nasledujúcom období sa chce intenzívnejšie venovať sociálnym témam.

„Aktívna však budem aj v ďalších oblastiach, ktoré sú súčasťou môjho mandátu a môjho hodnotového zamerania – najmä v otázkach právneho štátu a v téme klimatických zmien,“ doplnila.

Pripomenula tiež, že po pandémii k nim viac pribudne aj zahraničná politika, pretože množstvo dôležitých zahraničných ciest a stretnutí bolo odložených pre pandemické obmedzenia.

http://somzdediny.hlavnydennik.sk/od-desiatich-k-piatim-je-nehorazne-co-pre-nas-chysta-vlada/

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Bukovský opäť šokuje a ide mu to veľmi dobre: Čo nastane v tele po prekonaní COVID-19? Je potrebné očkovanie?

Ivan Mihale

Zastal si syna! Harabin vyškolil novinára: “Na rozdiel od vás sa neposral, a nesedí v robote v rúšku, keďže neexistuje žiadna ústavne-právna povinnosť nosiť rúško…”

Ivan Mihale

Toto je Krčméryho KONIEC! Slováci mu to neodpustia

Ivan Mihale