Festival Brezovica/Igor Hraško

Predĺženie uzávierky výzvy v programe Podpora miestnej a regionálnej kultúry

Žiadatelia o podporu miestnej a regionálnej kultúry na rok 2020 nemusia byť až v takom strese, pokiaľ sa im včas nepodarilo podať žiadosť o poskytnutie dotácie. Ministerstvo kultúry na svojej webovej stránke oznámilo predĺženie termínu predkladania.

Zdroj: culture.gov.sk

Na stránke sa píše: „Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky predlžuje termín na predkladanie žiadostí o dotáciu v rámci programu Podpora miestnej a regionálnej kultúry z 5. 2. 2020 na 12. 2. 2020.“

Program je  zameraný  výlučne na projekty nekomerčných, nezávislých subjektov pôsobiacich v oblasti tradičnej kultúry, vrátane projektov reflektujúcich tradičnú kultúru, podporu vzniku novej autorskej tvorby a prezentácie interpretačných zručností a tvorivého umenia z oblasti neprofesionálnej umeleckej tvorby, ako aj na podporu inovatívnych projektov rozvíjajúcich živú miestnu a regionálnu kultúru, mapovanie kultúrno-historického potenciálu obcí a kultúrnych regiónov, podporu ochrany a udržateľného rozvoja prvkov zapísaných v národných alebo medzinárodných zoznamoch nehmotného kultúrneho dedičstva a postupové regionálne súťaže a prehliadky záujmovej umeleckej činnosti a neprofesionálnej umeleckej tvorby.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

V Košiciach spustili službu podpory nabíjania mobilných zariadení

Igor Hraško/TASR

Cestoviny ako kľúč k šťastnému životu?

Igor Hraško

Ako pestovať medovku lekársku?

Igor Hraško

Pridaj komentár